İŞKUR MEB TYP Sonuçları Belli Olmaya Başladı! TYP sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarında çalışmak üzere temizlik ve güvenlik görevlilerinin işe alımları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından iş başvuruları alınmıştı. Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yapılacak olan işe alımların sonuçları merak ediliyor. İŞKUR TYP sonuçları açıklandı mı? İŞKUR TYP sonuçları nasıl öğrenilir?

İŞKUR MEB TYP Sonuçları Belli Olmaya Başladı! TYP sonuçları Nasıl Öğrenilir?
28 Eylül 2020 - 11:35

Türkiye'de işsizlik kanayan yara olmaya devam ediyor. İşsiz vatandaşlar düzenli bir gelire kavuşabilmek için her fırsatı değerlendirmek isterken Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bu vatandaşlara umut oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren okullarda çalışacak temizlik ve güvenlik elemanları İŞKUR aracılığı ile işe yerleştiriliyorlar. Bir süre önce bu kapsamda Toplum Yararına Programlar (TYP) başvuruları alınmaya başlamıştı. 

TYP SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde 9 aylığına işe yerleştirmelerin yapılacağı TYP'de başvuru sonuçları belli olmaya başladı. İşe girecek vatandaşlar başvurusunu gerçekleştirenler arasında çekilen noter kurası ile belirleniyor. MEB TYP SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

MEB'e bağlı okullarda işe alınan personellerin listesi Milli Eğitim Bakanlığı'nın il ve ilçe müdürlüklerine ait internet siteleri aracılığı ile duyuruluyor. Bu sonuçları öğrenmek isteyen vatandaşlar ilgili müdürlüklerin internet sitelerine girmeleri gerekiyor. Ayrıca İŞKUR üzerinden de bu sonuçlar öğrenilebiliyor. İŞKUR internet sitesine kullanıcı adı ve şifresi ile giren vatandaşlar sonuçları kontrol edebilirler.

MEB TYP İLE İŞE GİRENLER NE KADAR MAAŞ ALIRLAR?

Okullarda güvenlik ve temizlik görevlisi olarak TYP kapsamında işe alınan vatandaşlara ne kadar maaş ödeneceği de merak ediliyor. Bu vatandaşlar asgari ücret düzeyinde maaş almaktadırlar. Haftada 45 saatlik çalışma gerçekleştiren vatandaşlar 9 ay boyunca asgari düzeyde maaş elde edebiliyorlar.


YORUMLAR

  • 0 Yorum