Gündem

İŞKUR Engelli Çalıştıran İşverene Teşvik Veriyor

İŞKUR engelli personel çalıştıran işletmelere özel olarak destek paketi getiriyor. Engelli personel çalıştıran işletmelerin desteklenmesi planlanıyor.

Engelli istihdamına devlet teşvikleri uzunca süredir devam ediyor. İş yerinde engelli çalıştıran işverene de devlet desteği sürüyor. Engelli vatandaşlara sağlanan istihdam ve destekler ile ilgili tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Engelli vatandaşlar İŞKUR üzerinden başvuru yaparak yeni işlerine kavuşuyorlar. Ayrıca devlet iş yerinde engelli çalıştıran şirket ve kuruluşlara da özel hizmetler destekler sunuyor. Buda işyerleri için engelli personel çalışma cazibesini arttırıyor.

Bu sayede hem işletmeler hem de engelli vatandaşlar destekleniyor. İŞKUR üzerinden engelli personel alımı yapan işletmelere destekler sağlanacak. Ancak bazı şartlar aranıyor ve bu şartları yerine getiren işletmelere özel destekler sunuluyor.

1.İş verecek olan işverenin özel sektörde yer alması gerekiyor. Devlette veya yarı özel ise bu imkanlar ona sağlanmıyor.

2.Her iş yerinde yasal olarak bir engelli bireyin çalıştırılması gerekiyor. Bunun yanı sıra kendi isteğiyle bir engelli daha çalıştırması gerekiyor.

3.İşverene asgari ücretin sigorta primi desteği veriliyor ve engelli bireyin çalışması sonrası sigortası da İŞKUR tarafından ödeniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı