Kamu Haberleri

İŞKUR Duyurdu! TYP İle Sosyal Hizmetlere Personeller Alınacak! İşte Başvuru Şartları

 

İŞKUR tarafından yapılan son açıklamaya göre, Toplum Yararına Programı kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görevlendirilmek üzere personeller alınacak. Bakanlık bünyesinde çalışmaya başlayacak olan 20 yeni personel çevre temizliği konusunda görev yapacaklar.

İŞKUR’un yayınladığı son TYP ilanına göre Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından istihdam edilecek olan yeni personeller için başvuru süreci devam ediyor. İşe alınacak yeni personeller 5 Mayıs 2020 tarihinde işe başlatılacaklar. Toplam 177 gün boyunca çalıştırılacak olan personeller çevre temizliği ile görevlendirilecekler. Günde toplam 7,5 saat çalışacak olan personeller yaklaşık 6 ay boyunca maaşlı bir işin sahibi olacaklar. 31 Ekim 2020’de sözleşmeleri sona erecek TYP personelleri için başvurular 24 Nisan 2020’de sona erecek.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TYP iş başvurusu yapmak için İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor. Bu vatandaşlar 18 yaş sınırını aşmış olmalıdırlar. Emekli ve malul aylığı alanlar TYP başvurusu yapamazlar. Ayrıca öğrenci olanların da başvuruları kabul edilmiyor. Çalışılacak işedair fiziksel ve ruhsal şartlar yerine getirilmeli.

TYP’YE KİMLER BAŞVURAMAZ?

İŞKUR tarafından açılan kurslara katılıp da üzerinden 6 ay geçmeyenler TYP’ye başvuramazlar. Daha önce TYP’den işe girip sonra mazeretsiz şekilde işten ayrılanlar TYP’ye başvuramazlar. TYP ile işe yerleştirilip süresi dolunca işten ayrılıdıklarında İŞKUR tarafından teklif edilen 3 iş teklifini reddedenler TYP’ye başvuramazlar.

TYP İŞE YERLEŞTİRME NASIL YAPILIR

TYP ile işe yerleştirilmede farklı yöntemler uygulanır. İş niteliğine göre bir yöntem belirlenir. Noter kurası en çok başvurulan yöntemdir. Liste yönetimi ile yüzde seksen noter kurası yüzde 20 liste yönetimi yöntemleri uygulanabilir. TYP başvurularında aynı adreste ikamet edenlerden sadece 1 tanesi işe yerleştirilebilir. Bunun yanında hane geliri asgari ücretin 3 katı olanlar TYP’ye başvuramazlar.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı