İŞKUR 2020 Evde Paketleme İşi Başvurusu Nasıl Yapılır? Evde Paketleme İşi İle Aylık Ne Kadar Para Kazanılır?

Türkiye'de işsizlik oranı ciddi noktalara yükselirken evden yapılabilecek işler de çok büyük ilgi görmeye başladı. Hem koronavirüs süreci nedeniyle evden çıkmak istemeyen vatandaşlara hitap eden hem de bütçelerine katkı sağlamak isteyen ev hanımları evde paketleme işi alarak gelir elde etmek istiyorlar. İŞKUR evde paketleme işi başvurusu nasıl yapılır? Evde paketleme işi yaparak aylık ne kadar para kazanılır?

İŞKUR 2020 Evde Paketleme İşi Başvurusu Nasıl Yapılır? Evde Paketleme İşi İle Aylık Ne Kadar Para Kazanılır?
09 Ekim 2020 - 15:55

Türkiye'de artan işsizlik oranı ile ailelerin bütçeleri ciddi anlamda sarsıldı. Bu nedenle vatandaşlar aile bütçelerine ek kaynak yaratacak işleri araştırmaya devam ediyorlar. Ayrıca koronavirüs salgını nedeniyle evden çıkmak istemeyen vatandaşlar da evde yapabilecekleri işlerle gelir elde etmenin yollarını araştırıyorlar. Ev hanımları ise aile bütçelerine evden günde bir kaç saat çalışarak fayda sağlamak istiyorlar. Son dönemlerde tüm bu taleplerin karşılanabilmesi için en uygun olan iş ise evde paketleme işi oldu. Ancak vatandaşlar evde paketleme işini nasıl alabileceklerini merak ediyorlar.İŞKUR EVDE PAKETLEME İŞİ PROJESİ BAŞLADI!Evde paketleme işi için başvuru nasıl yapılır sorusuna cevap arayan vatandaşlara merak ettikleri yanıt İŞKUR tarafından verildi. İŞKUR evde paketleme işini destekleme kararı aldı. Özellikle ev kadınlarına destek olmak isteyen İŞKUR evde paketleme işi ile bu vatandaşlara ek gelir imkanı sunuyor. Evde paketleme işi kapsamında nikah şekeri, sabun, tel toka, kulak çubuğu paketleme gibi işler vatandaşlara verilebiliyor. Bu projeye katılım gösteren vatandaşlar da İŞKUR aracılığı ile hem ailelerinin bütçelerine hem de ülke ekonomisine katkı veriyorlar.

İŞKUR EVDE PAKETLEME İŞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR evde paketleme işi nasıl yapılır? İŞKUR evde peketleme işi başvuru işlemleri nasıl gerçekleştirilir? İşkur evde paketleme işi başvuru formu nerede ve nasıl doldurulur? Evde paketleme işi yapmaya karar veren vatandaşlar bu işileri nereden ve nasıl alabileceklerini merak ediyorlar. Bu konuda İŞKUR'un geliştirdiği proje kapsamında vatandaşlar evde paketleme işine kolay bir şekilde başvurup hemen çalışmaya başlayabiliyorlar.
Evde paketleme işi yapmak isteyen vatandaşlar önce en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt yaptırıyorlar. Bu kayıt işlemi sırasında ise vatandaşlara yardımcı olan İŞKUR danışmanı aracılığı ile İŞKUR evde ek iş başvuru formu dolduruluyor. Bu başvuru formunun doldurulması ile beraber İŞKUR danışmanı tarafından vatandaşların eğitim sertifika bilgileri de kayıt ediliyor. Buradaki kayıt sırasında vatandaşların cep telefonu numarası ve iletişim bilgileri de sisteme giriliyor. Bu şekilde işlemlerini tamalyan vatandaşlar evlerine geri dönüyorlar. İŞKUR'a evde paketleme işi için işverenler tarafından talep geldiğinde bu vatandaşların cep telefonlarına mesaj yoluyla bildirim gönderiliyor. İşi kabul eden vatandaşlarsa hemen evde paketleme işine başvuruyorlar.

EVDE PAKETLEME İŞİ YAPARAK AYDA KAÇ TL KAZANILIR?

Evde paketleme işinin standart bir geliri bulunmamaktadır. Ne kadar çok iş yapılırsa o kadar çok gelir elde edilebilir. Bu durum tamamen çalışan kişinin el çabukluğu ve el becerisi ile alakalıdır. İŞKUR evde paketleme işi olarak vatandaşlara cetvel seti hazırlama, sabun, tel toka, takı tasarım, gömlek yakası dikme, peçe halkası yapma, nikah şekeri paketleme, gömlek düğmesi dikme, elbise katlama gibi işler verilmektedir. Bu işlerde günde ortalama 4 saat çalışan ve el becerisi olduğuna inanan vatandaşlar aylık 1.200 TL üzerinde para kazanabiliyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum