“Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan malvarlığının dondurulmasına ilişkin 30 Eylül 2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı’nın eki listenin, “DEAŞ ve El-Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler” başlıklı bölümünde yer alan, “Mevlüt Kar”, “Denis Mamadou Gerhard Cospert”, “Nayef Salam muhammad Ujaym Al-Hababi”, “Turki Mubarak Abdullah Ahmad Al-Binali” ve “Tuah Febriwansyah” isimli şahıslara ilişkin hükümler yürürlükten kaldırılmıştır.”ifadesi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi gazetede yayınlandı.

IŞİD ve El Kaide bağlantılı 5 kişinin malvarlıklarının dondurulmasına ilişkin kararda böylece değişiklik yapılmış oldu.

IŞİD infaz öncesi yine "kafes şov" yaptı - Son Dakika Dünya Haberleri | NTV Haber

Almanya hükümetinin 2013 yılında ‘Türkiye’de Alman hedeflerine intihar saldırısı düzenleyebilir’ uyarısı yaptığı Deso Dogg lakaplı rapçi Denis Mamadou Gerhard Cuspert de bu isimler arasında.

1995 yılında başladığı rap kariyerini psikolojik sorunları yüzünden bırakmış ve daha sonra 2010 yılında Müslüman olduğunu açıklamıştı.

Bir diğer isim ise Türk olan Mevlüt Kar. Kendisi Almanya doğumlu, Alman ve Türk vatandaşı.  ABD’de 2012 yılında Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC)  tarafından yaptırım listesine alınan isim hakkında, OFAC tarafından yapılan açıklamada, Kar’ın İslami Cihat Birliği’ne üye kazandırdığı, üyelerine patlayıcı tedarik ettiği ileri sürülmüştü. Gıyaben yargılandığı davada, Lübnan’da El Kaide hücresi kurma girişiminden 15 yıla kadar hapis cezası istenmişti. Ayrıca kendisinin CIA ve MİT muhbiri olduğu iddia edilmişti.

IŞİD'in katlettiği TSK üniformalı Fethi Şahin'in ailesi 4 yıllık sessizliğini bozdu: Sefter Taş'a şehitlik verildi, oğlumuza da verilsin | Independent Türkçe

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararı ve imzası ile bu iki isminde yaşamak zorunda kaldığı malvarlığı dondurulma sorunu çözülmüş oldu.