Günümüzde nakit sıkıntısı sadece çalışan vatandaşı ilgilendirmiyor. Evde zaman geçiren ev hanımlarının da zaman zaman acil ihtiyaçları için nakit ihtiyacı bulmak isteyebilecekleri ifade ediliyor. Böyle durumlarda bankaların ev hanımlarına herhangi bir gelirleri ya da güvenceleri olmadığı için bu süreçte kredi vermeyeceği düşünülüyor.

Genel olarak ödemeleri kontrol altına almak isteyen bankalar ev hanımlarına kredi vermeyi tercih etmiyorlar ancak bazı bankalar son dönemlerde düzenlemiş oldukları kredi kampanyaları ile birlikte artık ev hanımlarının yüzünü güldürüyorlar.

EV HANIMLARINA 55 BİN LİRAYA KADAR KREDİ VERİLİYOR

geliri-olmayan-kadına-kredi

Kredi notu aslında bankalarda her yolu açan anahtarlardan birisi olarak görülüyor. Kredi kartı kullanan daha önce bankalarla işlem yapmış olan vatandaşlar bu süreçte kredi notları yüksekse kredi alabiliyorlar. Kredi notunun bu süreçte en az 1000 puanın üzerinde olması gerekiyor.

Ev hanımları için bankalar daha çok müşteriye ulaşabilmek için harekete geçtiler. Bunun üzerine kredi sicili yüksek olan vatandaşlar bankaların şartlarına uygunsa bir gelir belgesi göstermelerine gerek kalmadan 55 bin liraya kadar kredi alabilecekler.

EV HANIMLARINA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Ev hanımlarına kredi veren bankaların gelir belgesi istemeseler de bazı şartları bulunuyor. devletten alınan bir yardım parası, üzerlerine kayıtlı olan bir gayrimenkul ve daha fazlası bankaların nezdinde gelir belgesi olarak nitelendirilebilir. Bu süreçte ev hanımlarına kolaylık sağlayan bankaların listesi;

Şekerbank,

Ziraat Bankası,

TEB,

Yapı Kredi,

Vakıfbank,

Kuveyt Türk,

QNB Finansbank,

Denizbank,

ING Bank olarak ifade ediliyor.