Kamu işçilerini heyecanlandıran ve her yıl yapılan tediye ödemelerinin yıl içerisine 4 farklı taksit ile birlikte yapıldığı biliniyor. İlk iki taksit yılın ilk yarısında ödenirken kalan iki taksit ise yılın ikinci yarısında gerçekleştiriliyor. Bunun üzerine kamu işçileri 3. taksit olacak tediye ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyordu. 

Kamu işçilerinin büyük bir heyecanla beklediği tediye ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde hesaplara gönderildi. Bugün itibariyle kamu işçilerine beklenen tediye ödemelerinin yapıldığı belirlendi. 

EN AZ 1108 LİRA ÖDEME YAPILDI!

2-12

Yapılan düzenlemelerin ardından yaklaşık olarak 700 bin kamu işçisine ödeme yapıldığı öğrenildi. Bayram öncesinde herhangi bir işçinin mağduriyet yaşamasına izin verilmedi. Kamu işçileri için her yıl ortaya çıkan ek ödemeler ikramiye adı altında veriliyor. Yol, yemek fazla mesai gibi durumlar göz önünde bulundurulmaksızın brüt ücret üzerinden bir hesaplama yapılıyor. Bu hesaplama sonrasında brüt ücretin 52 günlük tutarı kadar bir ödeme yapılıyor. 

İKRAMİYE ÜZERİNDEN KESİNTİLER YAPILIYOR

İkramiye üzerinden yapılan değerlendirmeler sonrasında bazı kesintilerin gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Bunlar SGK primi ile birlikte gelir vergisi ve bunun yanı sıra damga vergisi olarak ifade ediliyor. 

Tediye ödemesi adı altında her yıl ilk yarısında 26 günlük bir ödeme yapılıyor. Bununla birlikte yılın ikinci yarısında ise bir 26 günlük ödeme daha yapılmasına karar veriliyor. 26 günlük taksit ödemeleri ise bu süreçte iki taksit olarak karşılanıyor. İşçilere yatırılan 13 günlük ödemenin yaklaşık olarak bin 108 lira olduğu belirlendi. 

Kalan tediye ödemesinin son 13 günlük kısmının ise ne zaman ödeneği merak ediliyordu. Yapılan açıklama sonrasında 17 Aralık tarihinde ödemenin yapılmasına ve yılın kapatılmasına karar verildi.