Ekonomi

İş kurmak isteyenlere Halkbank tarafından özel faiz imkanlarıyla kredi verilecek! Halkbank işyeri alım kredisi faiz ve vade oranları

İş kurmak isteyen vatandaşlar için Halkbank tarafından yeni bir kampanya başlatıldı. Günümüzde iş kurmak isteyen ancak sermayesi olmayan vatandaşlar artık Halkbank sayesinde uzun vadeli kredi alabiliyor. Üstelik bu kredinin faiz oranları da oldukça uygun. 

İş Yeri Açmak İsteyenler için Halkbank’tan Kredi Kampanyası 

İş yeri alım kredileri günümüzde 60 ay vadeli olarak sunuluyor. Ancak Halkbank bu krediden faydalanmak isteyenlere 120 ay vadeye kadar yeni seçenekler sunmaya başlıyor. Kredi tutarı ise alım yapılacak iş yerinin sadece yüzde 50’si tutarında verilecek. Yani 100 bin TL değerinde bir iş yeri almak isteyen vatandaşlar Halkbank’a giderek 50 bin TL kredi alabilecek. 

Halkbank İş Yeri Alım Kredisi Faiz Oranları 

Aylık faiz Halkbank iş yeri alım kredisi için yüzde 1.08 olarak açıklandı. Buna göre 100 bin TL’lik bir kredinin 120 ay vadede 1.08 faizle aylık taksit ücreti 1.647 TL olacak. İş yeri kredisi için ödenecek tahsis ücreti ise 525 TL. Diğer masraflar kaleminde 955 TL ücret alacak olan Halkbank, 35 yaşındaki erkek müşterilerden de 1 yıllık olarak 211.60 TL sigorta primi talep edecek. İpotek tesis ücreti 155 TL, ekspertiz ücreti de 800 TL olarak diğer masraflar şeklinde alınacak. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı