Emeklilerin gözü kulağı ilk olarak 2017 yılında dağıtılmaya bankalar tarafından başlanan emekli promosyonları ilk günden beri emekliler için 3 yılda bir de olsa bir ek gelir kaynağı olarak görülüyor.

Bankalarda bu durumun farkında olarak her geçen gün kampanyalarını güncellemekte. Emekli maaşını 3 yıl boyunca ilgili bankaya taşıyan emeklilere 2000 TL’ye kadar emekli promosyonları dağıtılıyor. Bu kapsamda emeklilere özel promosyon kampanyası düzenleyen bankalardan birisi de Türkiye’nin en büyük bütçeli bankalarından olan İş Bankası. İşte promosyon detayları:

Promosyon Detayları

●       Sosyal Güvenlik Kurumu emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur) maaşlarını İş Bankası’na taşıdıklar takdirde ve ilk emekli maaşını İş Bankası'ndan alacak olanlar 2020/2023 dönemi için 1000 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabilir

●       Yeni emekli olacaklar için; SSK veya Bağkur’dan emekli olacaklar, SGK İl Müdürlüklerine şahsen başvurarak İş Bankasını tercih ederek promosyona başvurabiliyor.

●       İşcep, internet şubesi, banka şubelerine uğrayarak başvurular yapılabiliyor.

●       3 yıl süre boyunca emekli maaşlarını İş Bankası üzerinden alma taahhüdü şartı bulunuyor.

●       İş Bankası’ndan yapılacak ilk emekli maaşının hemen ardından promosyonlar hesaplara aktarılıyor.

Promosyonun teknik detayları bu şekilde belirtilirken, emeklilerin en çok sorduğu soru ise promosyonların ne kadar olduğu. İş Bankası bu konuda da ayrıntılı bir listeme yapmış ve farklı miktarlardaki emekli maaşlarına farklı tutarlarda emekli maaşı promosyonu veriyor. İşte o liste:

Promosyon Miktarı

●       1500 TL den düşük maaş alanlar için 750 TL

●       1500 TL 2500 TL arası maaş alanlar için 875 TL

●       2500 TL ve üzeri emekli maaşı alanlar için 1000 TL

Tercih Oranı Yüksek Banka

İş Bankası yaptığı emekli maaşı promosyonu kapsamında emeklileri müşteri portföyüne eklemeyi amaçlarken, emekliler de 3 yıl içerisinde tek seferlikte olsa ellerine nakit geçmesinden memnun durumda. 1300'den fazla şube sayısı ile Türkiye’de emeklilerin ulaşması en kolay bankalardan olan İş Bankası emekliler tarafından en çok tercih edilen bankalar arasında en üst sıralarda yer alıyor.