İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası tarafından yeni kredi kampanyaları arka arkaya duyrulmaya başladı. Bu süreçte online olarak şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuru yapmayı sağlayacak kolay kredi sürecinin başladığı öğrenildi. Vatandaş hızlı bir şekilde kredi alıp alamayacağını öğrenebilmek için online sürecin önemli olduğunu dile getiriyor. Bankaya gitmeden 55 bin liraya varan kredi kullanmak vatandaşın elinde. 

Yapı Kredi ve İş Bankası iş birliği ile gerçekleştirilen hızlı be kolay kredi imkanı vatandaşın derin bir nefes almasını sağlayacak. 55 bin liraya varan online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Online bankacılık işlemleri üzerinde ihtiyaç kredisi çekebilmek, limit öğrenebilmek ve işlemleri hızlı bir şekilde tamamlamak için kredi başvurusu yapılabilecek. 55 bin lira online, ödeme ertelemeli başvuru yapabilmek için İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası tarafından kampanya gerçekleştirildi. Bu kampanyaya katılmak mümkündür. 

55 BİN LİRA ONLİNE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kredi başvurusunun gerçekleştirilebilmesi için bankalar tarafından belirlenen bazı şartların karşılanması gerekiyor. Peki kredi başvurusu için gerekli şartlar neler?

Kredi başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak başvuru yapacak kişinin TC vatandaşı olması gerekiyor. 18 yaşından büyük olması da aranılan temel şartlar arasında yer alıyor. 

Bankalar tarafından vatandaşlara 70 yaşına kadar kredi imkanı sağlanıyor. 65 yaşından büyük olan kişiler ise bu süreçte emekli oldukları takdirde kolaylıkla kredi başvurusu gerçekleştirebilecekler. 

Kredi başvurusunun gerçekleştirilebilmesi için öncelikli olarak kredi puanına bakılıyor. En az kredi puanının 1300 olması gerekiyor. Online başvuru süreci için İş Bankası ya da Yapı Kredi bankası üzerinden hesap açtırılması ve internet şifresinin bulunması bekleniyor. 

Online kredi süreci için yapılacak olan ödemelerin aktif olarak düzenli bir şekilde yapılması beklenmektedir. İcralık sürece girenlerin kredileri onaylanamayacaktır. Birden fazla kredi başvurusu yapanlar da bu süreçte kredi alamayacaklar. 

3 AY ERTELEMELİ KREDİ BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ

12

Son zamanlarda pandemi nedeniyle ödeme süreci zaman zaman sıkıntılı bir sürece girebiliyor. Bunun için ödeme erteleme imkanı sunan bankalar oldukça ilgi görüyor. İnternet bankacılığı üzerinden ödeme ertelemeli kredi alınabilir. Yapı Kredi son kredi başvurusu ile birlikte 3 ay ödeme erteleme seçeneği sunuyor. Online bankacılık işlemleri üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Ardından sadece 5 dakikalık bir değerlendirme sonucunda kredi sonucu öğrenilebilir.