Ev sahibi olmak neredeyse herkesin en büyük hayali olarak ifade ediliyor. Hayat şartları ise bu süreç içerisinde herkesin hayallerine kavuşmaları için ne yazık ki aynı imkanı tanımıyor. Sürekli yükselen ev fiyatları bu sürecin sürekli olarak zorlaşmasına neden oluyor. Vatandaş ise çareyi banka kredilerine başvurmakta bulunuyor. İş Bankası bu süreçte yeni konut kredi kampanyasını açıkladı.

İŞ BANKASI 120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ VERİYOR

İş Bankası yeni hazırladığı konut kredisi kampanyası ile birlikte faiz oranlarını da piyasa şartlarına göre nerdeyse dibe çekti. Hayat Sigortası yaptıran müşteriler için faiz oranı yüzde 1.38 olarak açıklandı. Ancak sigorta yaptırmayanlar bu süreç içerisinde yüzde 1.80 faiz oranıyla kredi alabilecekler.

İş Bankası konut kredisi alacak vatandaşlara özel vade seçeneği artırıldı. Bu süreçte kira öder gibi 10 yıl boyunca kredi ödeyerek ev sahibi olmak artık çok kolay. Uzun vade seçenekleri olduğu için bu süreçte kredi ödemeleri de vatandaşın cebini yormuyor.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

konut-kredisi-faiz-oranları-1

İş Bankası tarafından uygun vade seçenekleri ile verilen konut kredisi için banka şubelerine başvuru yapmak gerekiyor. Banka tarafından ödemelerin garanti altına alınması için toplam çekilecek kredi tutarı, müşterinin kredi puanı, aylık geliri gibi durumlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Kredi onayı ile birlikte ekspertiz süreci hızla başlıyor. Konut değerleme uzmanları alınması beklenen evi inceleyerek rapor hazırlanıyor. Bu rapora göre kullanılabilecek olan kredi tutarı hesaplanmış oluyor.