İş Arayanlar Dikkat! Hazine Ve Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Duyurdu!

Türkiye'de ciddi oranda işsizlik yaşanırken Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yeni personellerin işe alınacağı duyuruldu. 53 sözleşmeli personelin alımı için başvurular 5 Ekim 2020 tarihinde yapılmaya başlanacak. 

İş Arayanlar Dikkat! Hazine Ve Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Duyurdu!
29 Eylül 2020 - 09:35

Türkiye'de iş arayan vatandaşların sayısının oldukça fazla olması nedeniyle iş ilanlarına büyük bir ilgi gösteriliyor. Özellikle kamu kurumları tarafından yayınlanan iş ilanlarında talep patlaması yaşanıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı bugün Resmi Gazete'de bir ilan yayımlayarak bakanlık bünyesinde 53 sözleşmeli personelin alınacağını duyurdu.

HANGİ MESLEKLERDE KAÇ KİŞİ İŞE ALINACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre işe alınacak 53 sözleşmeli personelin mesleklere göre dağılımı da belli oldu. Bakanlığın çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere 3 bilgisayar işletmeni, 25 yardımcı hizmetli, 15 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 elektrik teknikeri, 2 inşaat teknikeri, 2 sıhhi tesisat teknikeri ve 1 de iklimlendirme teknikeri işe alınacak.BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı işe alımlar ile alakalı olarak başvuru tarihlerini ve başvuru şeklini de açıkladı. Buna göre giriş sınavı için yapılacak başvurular 5 Ekim 2020 ile 16 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu başvurular yüz yüze kabul edilmeyecek. İşe girmek isteyen adaylar başvurularını www.hmb.gov.tr adresinden tamamen elektronik ortamda yapabilecekler.

İŞE ALIMLARDA HANGİ ESASLAR UYGULANACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na alınacak olan 53 sözleşmeli personel için sınav yapılacak. Bu sınav Ankara'da olacak ve tamamen sözlü usulle gerçekleştirilecek. Yazılı sınav yapılmayacak. KPSS puanlarına göre adaylar sınava davet edilecekler. Alım gerçekleşecek her bir pozisyon için KPSS puan sıralaması yapılarak kontenjanın 4 katı kadar aday sınava çağırılacak. Sınav sonrasında ise puanlamaya göre asıl ve yedek adayların listelemesi yapılarak işe alımlar başlayacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum