İran'da Dehşete Neden Olan Trafik Kazası: 12 ölü 34 yaralı

İran'da sabah saatlerinde öğrenci taşıyan bir otobüsün devrilmesi, kanlı faciaya neden oldu. 12 kız öğrenci hayatını kaybederken, 34 yaralı olduğu açıklandı.

İran'da Dehşete Neden Olan Trafik Kazası: 12 ölü 34 yaralı
14 Eylül 2017 - 15:31

Orta Doğu'nun müslüman ülkeleri arasında yer alan İran, bayrama üzüntüyle başladı. Ülke, bugün sabah saatlerinde gerçekleşen bir trafik kazası nedeniyle üzüntülü bir bayram sabahına uyandı. Ülkenin Hürmüzgan Eyaleti'nde lisede okumakta olan kız öğrencileri taşıdığı bilinen bir otobüs devrildi. Otobüsün devrilmesiyle beraber 12 kız öğrenci kazada hayatını kaybederken, 34 kişinin ise yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi. 

Hürmüzgan Eyaleti Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre otobüste Yetenekl, Öğrenciler Konferansı'na katılmak üzere 45 öğrencinin bulunduğu ve aracın Bandar Abbas kentinden hareket ettiği beyan edildi.

İLK AÇIKLAMA İRNA'DAN GELDİ

Ülkenin güçlü basın ajanslarından birisi olan İRNA, kaza sonrasında olaya müdahale eden sağlık personellerinden aldığı bilgiler ile kaza sonrasındaki ilk bilgileri paylaştı. İRNA'nın paylaştığı bilgilere göre 12 kız öğrencinin hayatını kaybettiği, 34 kişinin yaralı olduğu ve bu yararlı olan kişilerin 13'ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kaza sonrasında yaralı olan öğrenciler hastanelere taşınırken, ilk müdahaleler gerçekleştirildi. Durumu ağır olan öğrenciler yoğun bakıma alındı ve tedavileri devam ettiriliyor.

ŞOFÖRÜN UYKUSUZLUĞU YOL AÇMIŞ

Olay yerine intikal eden polisler, bölgede detaylı bir araştırma ve güvenlik çalışması gerçekleştirdi. Bölgede kaza sonrasında yapılan ilk tespitlere göre otobüs şoförünün uykusuzluğu nedeniyle kazanın gerçekleşmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. İlgili kazaya yönelik soruşturmaların devam ettirildiği ilgili güvenlik yetkilileri tarafından basına anlık olarak açıklanırken, ülkede yetkililer olay ile ilgili olarak harekete geçmiş durumda. 

Gerçekleşen kazanın ardından yapılan ilk müdahalelerde 34 yaralı öğrencinin 21'inin hayati tehlikeyi atlattıkları aktarıldı. Yoğun bakıma alınan ağır yaralı 13 kız öğrenciye yönelik müdahaleler devam ediyor. Çeşitli hastanelerde yoğun bakıma alınan kız öğrencilerin durumu ile ilgili olumlu açıklamaların önümüzdeki saatlerde paylaşılacağı ümit ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum