İran, nükleer anlaşma müzakerelerinin başlayacağı tarihle ilgili kararı alındığını ve müzakerelerin 29 Kasım tarihinde yapılacağını duyurdu.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bakıri, nükleer anlaşmayla ilgili yapılacak olan müzakerelerle ilgili hükümetin aldığı karar ilişkin bir açıklama yaptı. Bakıri açıklamasında, müzakerelerin Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacağını ve bu toplantılarında 29 Kasım'da başlayacağını bildirdi.

İran, nükleer müzakere

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Bakıri, paylaşımında Avrupa Birliği'nin (AB) dış ilişkilerden sorumlu servisin genel sekreter yardımcısı Enrique Mora ile nükleer anlaşmayla ilgili bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ve Mora ile Avusturya'nın başkenti Viyana'da 6 tur olarak yapılan nükleer anlaşma müzakerelerinin, 29 Kasım tarihinde yeniden başlaması konusunda bir anlaşmaya vardıklarını söyledi.