Dünya

Irak'tan Türkiye'ye karşı beklenmedik karar! 

Savaş zamanlarında yaşanan zorlukları aşması için Türkiye’den aldığı yardımları unutan Iraki kendi haline dönmeye başlar başlamaz ilk olarak Türkiye’ye karşı beklenmedik bir tavır sergilemeye başladı. Türkiye’nin yardımlarıyla normale dönmeye başlayan Irak, geçtiğimiz günlerde Türk yumurtasına uyguladığı ambargo ile şaşkınlığa neden olurken şimdi de makarnaya karşı uyguladığı ambargo ile bütün dikkatleri üzerine çekti.

IRAK TÜRKİYE’NİN YARDIMLARINI UNUTTU

Amerika Birleşik Devletleri’nin demokrasi yalanına inanarak büyük bir çöküş yaşayan Irak’a zor zamanlarda yardım eden Türkiye son zamanlarda yaşanan gelişmelerle neye uğradığını şaşırdı. Irak’ta devlet memurlarının maaşların ödenmediği günlerde Türkiye tarafından yapılan para yardımlarını unutan Iraklı yetkililerin göstermiş olduğu tavır herkesin dikkatini çekti.

ÖNCE YUMURTA ŞİMDİ MAKARNA

Türkiye, Irak’a Haydar el İbadi zamanında 5 milyar dolar kredi verileceğini açıkladığını unutan Bağdat yönetimi, Türk ürünlerine ambargo koymaya devam ediyor. İlk önce Türk yumurtasına ambargo koyulurken şimdi de Türk makarnasına yasak getirdi. Irak’ın bu tavrının sonucunda Türkiye ve Irak arasında sıkıntılı bir tiacaret dönemine girilmesi kaçınılmaz olarak görülüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı