Cihazın özellikleri ve fiyatı ne kadar olacak, Türkiye'de satışı ne zaman başlayacak? Teknoloji devi Apple geçtiğimiz yıl gecikmeli olarak etkinliği düzenledi ve bu yıl tam zamanında 14 Eylül'de iPhone 13'ü piyasaya çıkaracak. iPhone 13 ailesi dörtlü olarak teknoloji severlerle buluşacak.

Adsız1-12

İphone 13 Özellikleri Ve Fiyatı

iPhone 13 ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden ve sızıntıları araştıran teknoloji kullanıcıları iPhone 13 pro Max'ın 1 terabayt depolama alanına sahip versiyonunun Türkiye'de 36 bin TL'ye satılacağını piyasaya sızdırdı.

Etkinlik öncesi listedeki rakamlar gerçeği yansıtıyorsa Türkiye'de iPhone'un bu fiyatla satışa sunulacak. Bazı kaynaklara göre de pembe iPhone çıkacak ve iPhone 13’ün pembe cihazının fiyatı daha da yüksek olacak. Bu cihazın üretim ile ilgili bazı pürüzlerinin bulunduğu da yine sızdırılan haberler arasında.

iPhone 13 özelliklerine bakacak olursak cihazdan büyük ve daha gelişmiş görüntü kaydetmeyi sağlayan bir tasarım oluşturuldu. Çeltik tasarımının küçülecek olması en büyük değişiklikler arasında yer alıyor.

Cihaz ile ilgili ortaya çıkan sızıntılara göre görüntünün önceki sürümlere çok benzediği görünüyor. iPhone 13 çelik çerçevelerine ek olarak lens modüllerinin de gelişeceği konuşulanlar arasında ve bekleniyor. Serinin aynı zamanda iPhone 13 yerine iPhone 12 S olarak isimlendirilme ihtimali de yüksek olan değerlendirmeler arasında.

iPhone 13 yeni cihazının Pro Max bataryası 12 modelinden 665 mAh daha fazla. Bu da cihazın şarjının yüzde on beş fazla olduğu anlamı taşıyor. Cihazın bu özelliği çok daha uzun süre şarj etmeden kullanabilme imkânını teknoloji severlere sunuyor.

Lan Zelbo tarafından ortaya atılan sızıntılara göre Apple'ın yeni cihazı özellikle renk konusunda iddialı olacak. Hatta pembe tonlarda da iPhone 13 hazırlanacağı belirtilmişti.

Twitter hesabı üzerinden İphone13 rengini paylaşan lan Zelbo daha önce de cihazla alakalı pek çok detay paylaşmış ve cihazın teknoloji severlerin kafasında oturmasını sağlamıştı.