Sosyal medya platformlarında Instagram, kullanıcılara profiline bakanlar özelliğini getirerek stalk dönemini sona erdirmeye hazırlanıyor.

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşma uygulamalarından biri olan Instagram’a yeni bir özellik geliyor. Edinilen son bilgilere göre Facebook'un yeni özellik için nabız yokladığı belirtilirken yeni gelecek olan güncellemede 'Profilimi Gezenler' şeklinde bir sekmenin olacağı konuşuluyor.

Profile bakanlar artık görülecek

Gözden kaçırmayın

Usta Oyuncuya İğrenç Kumpas Kurdular! Dikkat! Siber Suçlar Uyarı Yayınladı Sizin De Başınıza Gelebilir! Usta Oyuncuya İğrenç Kumpas Kurdular! Dikkat! Siber Suçlar Uyarı Yayınladı Sizin De Başınıza Gelebilir!

Kullanıcıların uzunca bir süredir merakla beklediği bu özellikle günümüzde çok yaygın olan stalk dönemi sonra erecek ve kullanıcılar bu sekmeye tıkladıklarında gün içerisinde profiline kimlerin baktığını görebilecekler.

Profile bakanlar artık görülecek-1

Edinilen bilgilerde ayrıca Facebook'un bu özelliği ücretsiz olarak sunmayı düşünmediği de öğrenildi. Söz konusu 'Profilimi Gezenler' özelliği genel olarak aylık abonelik bazında belli bir ücrete tabi olacağı belirtilirken, başlatılan abonelik süresi içinde kullanıcılar profillerine bakan herkesi rahatlıkla görebilecekler. Ayrıca bu özelliği kullananların profiline bakanlar, fark edildiklerini de bilmeyecekler.

Profile bakanlar artık görülecek-2

Geliştirilecek olan yeni özelliğe abone olduğunuza ilişkin bir ibarenin olmayacağının da belirtildiği bilgilerde bu özelliğin kullanılmadan önce belli bölgelerde beta çalışmaları yapılacağı ve kullanıcıların verecekleri tepkilere göre de özelliğin aktif hale getirileceği ifade ediliyor.