Fotoğraf ve vido paylaşma platformu Instagram, getirilecek olan yeni güncelleme ile birlikte artık tüm kullanıcıların hikayelerinde 'Link Etiketi' özelliğini kullanabileceklerini duyurdu.

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, uygulama içerisinde herkesin merakla beklediği bir özelliği getiriyor. Bu güne kadar fazla takipçi sayısı olanların kullandığı  'Link Etiketi' artık tüm kullanıcılar tarafından da erişim sağlanacak.

instagram link verme özelliği,

Son yılların popüleri haline gelen "Hikayeler" özelliğini geliştirmeye devam eden Instagram, kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda belli kullanıcıların kullanabildiği bir özelliğini artık herkesin kullanmasına karar verdi. Şirket, bu karar doğrultusunda getirilecek olan yeni güncelleme ile birlikte hikayede link paylaşım özelliğini herkese açmış oldu.

Gözden kaçırmayın

Disney Plus Türkiye Yayın Tarihi ve Fiyatı Açıklandı! Peki Nasıl Nereden Üye Olunur? Disney Plus Türkiye Yayın Tarihi ve Fiyatı Açıklandı! Peki Nasıl Nereden Üye Olunur?

'Link Etiketi' özelliğini kullanabilmek için kullanıcılar, paylaşacakları hikayeyi hazırladıktan sonra üst gezinme çubuğunda yer alan çıkartma aracını seçecekler ve daha sonra çıkan 'Link' kısmına paylaşmak istedikleri url adresini yapıştıracaklar. 

instagram link verme özelliği,-1

TAKİPÇİ SINIRI İSTENİYORDU

Instagram'da hikayeler kısmında link kullanımı sunulmaya başlandığında bu özellik doğrulanmış hesaplarla veya 10 binden fazla takipçiye sahip olan hesaplara veriliyordu. Alınan yeni kararla birlikte bu sınır kaldırıldı ve link paylaşımı herkesin erişimine açıldı.