Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram'da herkesin beklediği o özellik bihayet geliyor! 

Sürekli olarak yeni güncellemeler üzerine çalışan Instagram beklenen o özelliğin üzerinde çalıştıklarını duyurdu!

Buna göre Instagram profilinizdeki gönderileri artık sıralamanıza izin verilecek. Instagram profilnize "ızgarayı düzenle" özelliği geliştirdiğini açıkladı! 

Instagram'da paylaştığınız gönderiler son paylaşıma göre sıralanıyor. Kimi zaman kullanıcılar estetik bir görünüm sağlamak için değişik paylaşımlarla profillerine estetik ve yaratıcı bir görünüm elde etmeye çalışıyor. Kimi zaman bazı kullanıcılar eski paylaşımları öne çıkarmak istiyor ama bu mümkün olmuyordu.

Özellikle bu yeni özelliğin müzisyenlerin veya mağaza hesapların çoklu gönderi kolajları kullanmasına yardımcı olabilmesi nedeniyle geliştirildiği öğrenildi. Tabi önemli bir gönderiyi öne çıkarmak isteyenler için de bu beklenen özellik nihayet gelmiş oldu.

Ancak peki bu özellik ne zaman kullanıma sunulacak? Instagram bu yeni özelliği test etmeyi mi yoksa geniş çapta dağıtmayı mı düşünüyor henüz ne yazık ki belli değil.

Instagram artık işletmelerin sektörü haline gelmesinden ötürü tüm geliştirmelerini işletmelere ve mağazalara yönelik güncellemeler için çaba harcayarak geçiriyor.

Instagram bu sene yeni özellikler sunarak sosyal medya uygulamaları arasında eski popülaritesini kazanmayı amaçlıyor. Özellikle son yıllarda TikTOk'a karşı kaybeden İnstaragram Reels gibi özellikler eklemişti.