Teknoloji

Instagram Yeni Özelliği Superzoom ile Klip Tadında Eğlenceli Fotoğraflar!

Instagram yeni özelliği olan Superzoom'u kullanıcıların beğenisine sundu. Superzoom ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz!

Son zamanlarda intenet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte artan sosyal medya kullanımı ile uygulama geliştiricileri, kullanıcıların dikkatlerini çekmek ve kullanım oranlarını artırmak amacıyla birbiri ardına yeni özellikler geliştiriyor. 

En popüler uygulamalardan olan Instagram bir süre önce sadece fotoğraf paylaşma üzerine kurulu bir uygulama iken, uygulamaya eklenen ‘hikaye’ özelliği sayesinde kullanıcılar anlık olarak durumlarını fotoğraf ve video özelliklerini kullanarak paylaşabiliyordu. Daha sonra uygulamaya çeşitli efektler ile çekim yapabilen özelliklerin de eklenmesi ile uygulamanın kullanım oranı daha da artmıştı. 

Instagram’ın çok sevilecek yeni uygulaması olan Superzoom özelliği ile, klip havasında videolar çekebileceksiniz. Instagram’a giriş yaparak uygulamaya ait kamerayı açtıktan sonra, çekmek istediğiniz alanı kadraja aldıktan sonra Superzoom özelliğine gelip kayıt düğmesine bastığınız anda, ekran yakınlaşacak ve o anki ruh halinize göre eğlenceli ya da dramatik müzikler ekleyerek duygularınızı daha eğlenceli bir şekilde aktarabileceksiniz. Kaydetmeye başladığınız bir Superzoom videosu için 3 saniyelik bir yakınlaştırma sunan uygulama, daha uzun dokunuşlarla yakınlaştırma süresini uzatabiliyor, toplamda 15 saniyelik videolar oluşturmanıza izin veriyor. Kaydettiğiniz Superzoom videolarını hikayenize ekleyebilir, direkt mesaj yolu ile arkadaşlarınız ya da gruplarınızla paylaşabilir ya da telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Instagram’ın Superzoom özelliğini iOS ve Android işletim sistemine sahip kullanıcılar kullanabilecekler. Instagram uygulamasına sahipseniz telefonunuzun uygulama marketine giriş yapıp uygulamayı güncelleyerek Superzoom özelliğini kullanabilirsiniz. Henüz Instagram uygulamasına sahip değilseniz uygulama marketinizden uygulamaya ait son sürümü indirmeniz yeterli olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı