Instagram, içeriğine dahil edeceği 'Mola Ver' özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik adından da anlaşılacağı gibi Instagram kullanıcıları az da olsa uygulamadan uzaklaştırmayı amaçlıyor.

Meta’nın küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı  Nick Clegg geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamasında özellikle gençlerin, kendilerine fayda sağlamayan çok fazla içeriğe maruz kaldıklarını ve yeni geliştirecekleri 'Mola Ver' uyarı özelliği ile gençleri Instagram’dan ve bu tarz içeriklerden bir süreliğine uzak tutmaya çalışacaklarını söylemişti.

Instagram, 'Mola Ver' özelliği

Gözden kaçırmayın

Instagram'ın Yuva Yıkan Özelliği Yeniden Geliyor! Erkeklerin Gözü Yaşlı Kadınlarda Bayram Havası! Instagram'ın Yuva Yıkan Özelliği Yeniden Geliyor! Erkeklerin Gözü Yaşlı Kadınlarda Bayram Havası!

Şirketin her alanda daha şeffaf bir anlayış içine geçrdiğini belirten Instagram CEO’su Adam Mosseri, ise resmi Twitter hesabından söz konusu özelliğe ilişkin bir video yayınladı. "Mola verme" uyarısının nasıl çalıştığına değinen Mosseri, özelliğin şuan test aşamasında olduğunu ve belirli Instagram kullanıcılarının erişimine açtıklarını söyledi. Aralık ayından itibaren de yeni özellği dünya genelinde erişime açacaklarını belirten Mosseri, kullanıcıların özelliği tercih etmeleri halinde ugulamada yer alan 10, 20, 30 dakikalık sürelerin geçtikten sonra Instagram’a ara verilmesine teşvik edeceği kaydetti.

Instagram, 'Mola Ver' özelliği-1

Geçirilen süre sonrasında özelliği kullanıcıyı Instagram’dan çıkmaya teşvik etmesi sonrası ise "derin nefes alın" "düşüncelerinizi yazın" "en sevdiğiniz şarkıyı dinleyin" gibi yapılacaklar listesi önerilerinde bulunacağı belirtildi.