Teknoloji

Instagram, Facebook ve WhatsApp'ın çökmesi hakkında flaş açıklama: Yerli ve milli uygulamalar…

Türkiye ve Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, Facebook ve WhatsApp dün akşam saatlerinde uzun süre erişim sıkıntısı yaşadı. Kullanıcılar sıkıntılarını bir başka sosyal medya platformu olan twitter üzerinden dile getirdi. Milyonlarca kullanıcı Instagram neden çöktü, instagram storyleri neden açılmıyor, Facebook düzeldi mi ve WhatsApp fotoğraflar neden indirilmiyor? sorularının cevaplarını aradı.

YERLİ VE MİLLİ UYGULAMALAR VAR!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya platformu Twitter hesabından, sosyal medya platformlarında yaşanan sıkıntılar hakkında paylaşımda bulundu.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın çökmesi sonrasında yerli ve milli uygulamaların önemine dikkati çeken Sayan, “Instagram, WhatsApp ve Facebook servislerindeki kesintiler, bu 3 şirketin hangi verileri birbiriyle ve başka kimlerle paylaştığı sorusunu akıllara getiriyor. Şeffaf bir şekilde sorunun kaynağını açıklamalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımız alternatifsiz değiller. BİP, LAFF, DEDİ gibi yerli ve milli uygulamaların önemi bir kez daha ortaya çıktı. WhatsApp’tan resim yollayamayanlar için iyi ki yerli alternatiflerimiz var.” ifadelerini kullandı.

ABD KONGRESİNDE İFADE VERMİŞTİ

Geçtiğimiz yıllarda Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e, kullanıcı bilgilerini Amazon, Apple ve Microsoft gibi bir çok farklı şirketlere dağıtılmasıyla ilgili olarak cezai soruşturma açılmıştı. Zuckerberg bu soruşturmada ABD Kongresi’nde ifade vermişti.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı