Instagram'a Yeni Özellikler Geliyor! İşte Yapılacak Tüm Değişiklikler!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram bazı yeni özellikleri devreye sokmaya hazırlanıyor. Kullanıcılara daha kullanışlı bir Instagram oluşturmak için yapılan teknik çalışmalarda sona gelindi. Instagram'a hangi yeni özellikler geliyor?

Instagram'a Yeni Özellikler Geliyor! İşte Yapılacak Tüm Değişiklikler!
26 Eylül 2020 - 14:23

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecralarından olan Instagram çok sayıda yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Milyarlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılan fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'a hangi yeni özellikler eklenecek? İşte Instagram'a eklenecek yeni özellikler ile alakalı son gelişmeler...

GRUP HİKAYELERİ GELİYOR!

Popüler sosyal medya platformu Instagram kendini yenilemeye ve kullanıcılara farklı deneyimler sunmaya devam ediyor. Bu konuda çok ciddi bir ekiple çalışma gerçekleştiren Instagram'a yeni teknik özellikle eklenecek. Bu yeni özelliklerden bir tanesi Grup Hikayeleri olacak. Artık kullanıcılar grup hikayeleri paylaşabilecekler. Kaç adet grupta bulunulduğunun bu özellikte bir önemi olmayacak. Hikaye eklenecek grup kolay bir şekilde seçilebilecek. Ayrıca hikaye seçenekleri de bulunacak.Bu yeni özellik ile alakalı ilk ekran görüntüsü uygulamanın geliştirici olan Alessandro Paluzzi tarafından paylaşıldı. Bu özellik şu anda test aşamasından geçiyor. Test aşaması tamamlandıktan sonra tüm kullanıcıların hizmetine açılacak.

VİDEOLAR ARASI AYRI AYRI GEÇİŞ YAPILMAYACAK

Instagram tarafından yapılacak olan bir başka yenilik ise Instagram Reels olacak. Çok kısa bir süre içerisinde kullanıcılar Reels'te otomotik kaydırma seçeneğini görebilecekler. Bu şekilde kullanıcıların videolar arasında ayrı ayrı geçiş yapmalarına gerek kalmayacak.

DİREKT MESAJ BÖLÜMÜNEYENİ EKLEMEBir diğer Instagram değişikliği iseDirekt Mesaj bölümünde yapılacak. Daha önceki mesajlarda kullanılan GIF'ler ve çıkartmaların tamamının yer aldığı bir sekme Direkt Mesaj bölümüne eklenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum