İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması sonrası yaşadığı sorunlara bir yenisi daha eklendi. Kamyon şoförü bulunamayan ülkede özellikle marketlerde tedarik sorunları yaşanıyor.

Avrupa Birliği'nden ayrıldıktan sonra birçok sorun yaşayan İngiltere'de şimdi de kamyoncu eksikliği sebebiyle akaryakıt ve gıda sorunu yaşanıyor. BP bazı benzin istasyonlarını kapatacağını açıklarken, benzin fiyatları ülkede litre başına 1,35 sterlin ile ülke tarihinde rekor kırdı. Tedarik zincirinde yaşanan yalnızca akaryakıt piyasasını değil aynı zamanda  süpermarketleri de olumsuz etkiliyor.

Bazı süpermarketler perşembe günü raflarını doldurmakta zorlanırken, ülkenin en büyük zincir marketi Tesco kamyoncu sıkıntısı sebebiyle tedarikte aksaklıklar yaşandığını açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

Şoför maaşları giderek artıyor

Son bir yıllda ağır vasıta şoförlerinin maaşlarının yüzde 30 artışla yıllık 40 bin sterline çıktığını, şirketlerin ekstra bonus da ödediğini belirtiliyor.

Tüm sektörlerde çalışan sıkıntısı yaşandığını belirtilen İngiltere'de en fazla etkilenen sektörlerin nakliye ile lojistik, Özellikle kamyon şoförü istihdamı noktasında büyük sıkıntı yaşanıyor.