Pandemi dönemine vatandaşın yaşadığı mağduriyetlere ekonomik sıkıntılar da eklendi. Çeşitli ihtiyaçları için nakit paraya ihtiyaç duyan vatandaşlar bankaların kredi kampanyalarını incelemeye başladılar. Pek çok vatandaş bu süreç içerisinde bankaların sağladığı kredi kampanyalarını ve bununla birlikte kredi faiz oranlarını araştırmaya başladılar. Özellikle daha fazla para ödemek istemeyen ve maddi açıdan gelirlerini kontrol altında tutmak isteyen vatandaşlar için bankaların kredi faiz oranları oldukça önemli.

Bankaların daha fazla vatandaşa ulaşmaları ve müşteri portföylerini genişletmeleri için birbirleri ile kıyasıya bir mücadele içerisine girdikleri biliniyor. Bu mücadele içerisinde hazırladıkları kredi kampanyaları da adeta dudak uçuklatıyor. ING Bank özel banka olmasına rağmen hazırladığı kredi kampanyaları ile birlikte müşterilerin dikkatini çekmeyi başardı.

ING BANK KREDİ FAİZ ORANIYLA DEPREM ETKİSİ YARATTI

2-41

ING Bank bu süreçte kredi faiz oranlarını yeniden düzenledi. Daha çok kişiye hitap edebilmek için faiz oranlarını dibe çektiğini ve 55 bin liraya varan nakit kredi desteği sunduğunu açıkladı. Banka aracılığı ile yapılacak kredi başvurusunun ardından anında kredi hesaba yatırılacak. Ancak hizmetten sorunsuz bir şekilde yararlanabilmek için ING Bank mobil bankacılık müşterisi olabilmek son derece önemli.

Vatandaşa sunulan acil ihtiyaç kredisinin limiti 55 bin lira olarak açıklandı. Kredi faiz oranı ise değişken faiz olarak belirlendi. Faiz oranı yüzde 1.64 ile yüzde 1.69 arasında değişiklik gösterecek. Özellikle bir süredir ING Bank ile çalışıp maaşını banka üzerinden alan müşterilere daha uygun faiz oranları sunulacak.

En fazla 36 ay vade ile sunulacak olan kredinin kredi notu yüksek olan vatandaşlara daha kolay ödeme seçenekleri belirlendiği açıklandı. Maaşını banka üzerinden almayı taahhüt eden müşteriler için faiz oranı yüzde 1.64 olacak. Ancak maaşını taşımayan müşterilerin ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1.69 olarak açıklandı. Üstelik kredi limiti 55 bin lira yerine 9 bin liraya kadar düşürülebilecek.