İstinye’de bir AVM de lüks saatlerin satıldığı bir mağazadan değeri 972 bin 625 lira olan saati çalan hırsız ekipler tarafından kıs kıvrak yakalandı.

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

Bir hafta önce öğle saatlerinde  Sarıyer İstinye'de bulunan bir alışveriş merkezinin içindeki lüks saatler satan mağazada mağaza sorumlusu olan Pelin G., Sarıyer Asayiş Büro Amirliğine gelerek, sorumlu olduğu mağazadan değeri 972 bin 625 lira olan kol saatinin çalındığını ihbar etti. Polis ekipleri konuyla ilgili geniş çaplı bir çalışma başlattı. Ekipler, alışveriş merkezi içerisinde bulunan güvenlik kameralarını incelemeye alarak şahsın izini sürdü.

İnanılmaz hırsızlık olayı! 972 bin 625 lira değerindeki saati çaldı
SARIYER POLİSİ PEŞİNİ BIRAKMADI
Ekipler tarafından hırsızlık yapan şahsın taksiye binerek AVM'ye geldiğini tespit ederken, taksinin plakasını alarak geriye dönük çalışma başlattı. Kamera görüntülerini detaylı bir şekilde inceleyen polis ekipleri, şahsın olay günü sabah saatlerinde taksiyle önce Vali Konağı Caddesine geldiğini belirledi. Polis ekipleri o taksinin plakasını tespit ederek, şahsın araca Bakırköy Şenlikköy Mahallesinde bindiğini belirledi. 72 adet güvenlik kamerasını inceleyen polis ekipleri, şahsın kaldığı yeri tespit etti.
DOLANDIRICI HIRSIZ YAKALANDI, SAAT DE ELE GEÇİRİLDİ
Polis ekipleri, kimliği ve adresi belirlenen şahsın evine operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda değeri 972 bin 625 lira olan kol saati ve değeri 388 bin 970 lira olan bir buçuk metre uzunluğundaki zincir ele geçirildi. Yapılan operasyonla kıskıvrak yakalanan şahıs gözaltına alındı.
ARAMALARININ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Gözaltına alınarak Büro Amirliğine getirilen hırsızın farklı il ve ilçelerde, resmi belgede sahtecilik, sahte kimlik, hırsızlık gibi çok sayıda farklı suçlardan aranması olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan hırsızlık anı ve yapılan ev araması kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.