Hem ikinci el hem 0 km taşıt fiyatlarının artması ile vatandaşlar taşıt almak için bankalardan kredi kullanmanın yollarını arıyor. Araç sahibi olmak isteyen yadda aracını yenilemek isteyenler bankaların taşıt kredilerine yoğun ilgi göstermeye başladı. Son zamanlara döviz kurlarının artması ile araç fiyatlarındaki artış söz konusu olmuş durumda.

Bankalar, vatandaşların taşıt kredisi talebine cevap verebilmek için hemen hemen her gün faiz güncellemeleri, kredi kullanım tutarı artırımları ve vade sayısı değişiklikleri gibi değişimlerle, kendi bütçeleri dahilinde kredi kullanım imkanlarını arttırmaya ve müşteri toplamaya çalışıyor.

150 bin TL’ye Kadar Kredi

Bu kapsamda devlet bankaları ve kamu bankaları düzenledikleri taşıtm kreedisi kampanyalarını bir bir ilan ederek vatandaşın kullanım imkanını sunuyor. İşte avantajlı faiz oranı ile beraber 150 bin TL’ye kadar uygun vade seçenekleri ile taşıt kredisi kampanyası düzenleyen bankalardan birisi de Albaraka Türk oldu.

Albaraka Türk düzenlediği taşıt kredisi kampanyasının detaylarını da duyurdu. Yüzde 1.50’den başlayan kredi faiz oranı ve 48 aya kadar çıkan vade seçeneği ile düzenlenen taşıt kredisi kampanyasına şimdiden yoğun bir ilgi gösterilmiş durumda. Banka gerekli belgeler ve kredi kullanım koşullarını sağlayan vatandaşlara 150 bin TL’ye kadar taşıt kredisi sağlıyor.

Gerekli Belgeler

●       Tc kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı.

●       Maaş bordrosu veya gelir seviyesinin gösteren belge.

●       0 km araçlar için proforma faturası.

●       İkinci el araçlar için alınacak aracın ruhsatı.

●       Serbest meslek sahipleri için son 3 yılın vergi levhası

Kredi Detayları

Albaraka Türk düzenlediği kampanya ile, nihai fatura değeri 120 bin lira ve altında olan araçlar için yukarıda istenen belgeler ile başvuran ve başvurusu kredi kullanım onayı alanlar için, araç satın alma bedelinin yüzde 70’ini kredilendiriyor. Satın alma bedeli 120 bin lira ile 300 bin lira arasında olan araçlar için ise bu tutar yüzde 50 olarak belirlenmiş durumda