Gündem

İmamoğlu’nun mazbatası ne zaman verilecek? İmamoğlu Mazbatasını ne zaman alacak? İmamoğlu göreve ne zaman başlayacak?

31 Mart’ın ardından yaklaşık 800 bin farkla CHP ve İYİ Parti adayı Ekrem İmamoğlu yeniden İBB Başkanı seçilerek, büyük bir zafer elde etti. İmamoğlu’nun 23 Haziran’da İstanbul’u kazanmasının ardından seçmenler de ‘’Mazbata ne zaman verilecek?’’ sorusunun cevabını merak etmeye başladı.

SADİ GÜVEN İMAMOĞLU’NUN NE ZAMAN GÖREVE BAŞLAYACAĞINI AÇIKLADI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven seçime ilişkin ilk itirazların sandık kurullarına yapıldığını ifade ederek, sandık kurulu tutanaklarının ve kararlarına karşı ilçe seçim kurullarına 25 Haziran Salı günü saat 15.00’e dek itiraz hakkı bulunduğunu dile getirdi. Ayrıca ilçe seçim kurullarının, bu itirazları 27 Haziran Perşembe saat 17.00’ye dek karara bağlayacağını belirten Güven,  İlçe seçim kurulları kararlarına karşı 28 Haziran Cuma günü saat 17.00’ye dek il seçim kuruluna itirazda bulunacağını aktardı.

25 HAZİRAN SAAT 15.00’E KADAR BEKLENECEK!

İl seçim kurulunun ise, bu itirazları 30 Haziran Pazar günü saat 17.00’ye dek sonuçlandıracağını belirten Güven, bu dönemlerin bitmesiyle birlikte il seçim kurulu ve il birleştirme tutanaklarına karşı YSK’ye itiraz edileceğini ifade ederek, YSK’ye itirazların 3 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00’ye dek yapılacağını anlattı. İtiraz olmadığı takdirde İmamoğlu’nun mazbatası 25 Haziran Salı günü saat 15.00’de kendisine verilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı