Kamu Haberleri

İl İl 53 Bin 360 İŞKUR İş İlanı: En Fazla Alım İlanına Sahip Meslekler

Türkiye geneli her şehirde ve çok sayıda ilçesinde bulunan firmalar, kurumlar, şirketler İŞKUR üzerinden ilan yayımlıyorlar. 

Kamu kurumları ile özel sektör firmaları tarafından yayımlanan bu ilanlar ile hem memur personel alımları hemde işçi alımları yapılıyor. 

Tumhaber.com olarak bizlerde sizlere bu haberimizde İŞKUR ile ilan edilen alımlara dair güncel verileri paylaşıyoruz. İşte Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları ve kadro detayları.

53 BİN 630 GÜNCEL İŞ İLANI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları çok kısa süreli aralıklarla değişiyor. Başvuru süreci sona eren ilanların yayından kaldırılması ile kurum ve firmaların yeni ilanlar yayımlanması kontejan detaylarını değiştiriiyor. 

Bu çerçevede halen yayında olan başvuru süreci devam eden 53 bin 630 güncel iş ilanı bulunuyor. Bu ilanların çok önemli bir kısmı özel sektör firmaları tarafından yayımlanırken kamu kurumları için yayımlanan duyurularda oldukça fazla. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu personel işçi alım ilanlarında en fazla alım ilanı Beden İşçisi kadrosuna ait. 53 binden fazla ilanın arasından 10 binden fazla alım duyurusuna sahip olan Beden işçisi kadrosu tüm ilanların yüzde 20’sini oluşturuyor. 

Bu alımların dışında ayrıca güncel iş ilanlarında yer alan meslekler ve alım yapılacak kadrolara dair veriler şu şekilde;

En Fazla Alım İlanına Sahip Meslekler

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 10100 

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 2327 

Makineci (Dikiş) kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 1911 

Temizlik Görevlisi kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 1629 

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 1429 

Kasiyer kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 1381 

Reyon Görevlisi kadrosu için duyurulan ilan sayısı: 1007

Diğer Açık Kadrolar

Yukarıda 1000’den fazla alım ilanına sahip meslek gruplarını sizlere kontenjan bilgileri aktardık. Aşağıda da ilan sayısı ile dikkat çeken diğer meslek gruplarını paylaşıyoruz. 

Konfeksiyon İşçisi 915, Ön Muhasebeci 751, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 684, Güvenlik Görevlisi 604, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 548, Büro Memuru (Genel) 529, Meyve Sebze Ayıklama İşçisi 510, Dokuma Konfeksiyon Makineci 471, Şoför-Yük Taşıma 455, Aşçı 452, Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı 433, Pazarlamacı 406, Bulaşıkçı (Stevard) 393, Aşçı Yardımcısı 355, Ambar/Depo Görevlisi 342, Elektrikçi (Genel) 340.

İLANLARA BAŞVURU İŞLEMLERİ

İŞKUR İş İlanlarına başvurular ilanı yayımlayan kurum yada firmanın belirlediği şekilde yapılıır. Adayların bu kapsamda ya İŞKUR üzerinden başvuru yapmaları istenir yada ilan metninde yer alan iletişim bilgileri ile randevu alınıp şahsen başvuru yapmaları istenir. 

İlanlara Ulaşmak için;

Aşağıda siz okuyucularımıza verdiğimiz İŞKUR İş İlanları arama sayfasından kadroya göre, yaşadığınız şehre göre ve ilanların kamu yada özel sektör olmasına göre duyuruları inceleyebilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları arama sayfası için TIKLAYINIZ 

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı