Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, ekonomik açıdan pek çok dengenin de aynı zamanda bozulmasına neden oldu. Pandemi süreci içerisinde pek çok kişi kendi aracını almak ve daha izole bir yaşam sürmek istedi ancak bu süreçte pek başarılı olamadı çünkü araç piyasası fiyatları ikiye katlamaya devam ediyor.

Maddi açıdan yaşanan zorlukların da gündeme gelmesinin hemen ardından aracı olmayan vatandaş için yeni bir araç almak kurulan bir hayalden öteye gidemedi.

ARAÇ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE KOÇ FİNANS ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Koç Finans yıllardır korumuş olduğu deneyimi belirli bir noktaya taşımak için araç almak isteyenlere katkı sağlamaya devam ediyor. İkinci el araç almak isteyenler için finansman desteği sunacağını açıklaması heyecan yarattı.

7 yaşını doldurmamış olan araçlar için bankalar genellikle kredi verirken Koç Finans bu rakamı 15 yıla kadar çıkarmış oldu. İkinci el araç almak isteyenler için böylece alabilecekleri araç sayısı da artmış oldu.

Araç kredi faiz oranı ise en dikkat çeken ayrıntı oldu çünkü yüzde 1.9 faiz oranı uygulanacağı belirlendi. Düşük faizli seçenekle birlikte ödeme endişesi de ortadan kaldırılmış oldu.

İKİNCİ EL ARAÇ KREDİSİNİN DETAYLARI NELER?

koc-finans-arac-kredisi

Koç Finans tarafından hazırlanan yeni düzenleme sonrasında araç kasko değerlerine göre yüzde 70 oranından yüzde 20 oranına kadar değişen, 12 ay vadeli kredi seçenekleri uygulanacak. Yeni dönemde araç almak isteyen herkes bankaların yüksek faiz oranları nedeniyle sorun yaşamayı bırakacak.