Günümüzde araç satın almak yükselen fiyatlarla birlikte pek çok kişi için hayal oldu. Pandemide üretimin aksaması ve döviz kurunun artmasının yanı sıra şimdilerde de çip tedarik sorununun gündeme gelmesi sıfır araçları olumsuz etkiledi. Bu süreçte vatandaş ikinci el araçlara yöneldi ancak ikinci el araç fiyatları da sıfır araçla yarışır hale geldi. Garanti Bankası konu hakkında yaptığı yeni bir çalışma ile birlikte vatandaşın yardımına koşuyor. 

Nakit parası olmayan ancak araç satın almak isteyen vatandaş soluğu bankaların kapısında alıyor. Pek çok dar gelirli vatandaş araç kredisi ile nasıl ikinci el otomobil alabileceklerini araştırmaya başladılar. Bu konuda Garanti Bankası yüzleri güldürecek yazılı bir açıklamada bulundu. 

AYLIK 1.469 LİRA TAKSİTLE ARAÇ ALABİLİRSİNİZ!

Garanti Bankası faiz oranlarını araç kredisi üzerinde dibe çekti. Bu süreçte araç fiyatlarında her geçen gün artışlar devam ederken vatandaş elini çabuk tutarak bir an önce araç kredisi almaya çalışıyor. 

Garanti Bankası ikinci el araç alacak vatandaşlar için özel bir araç kredisi kampanyası hazırlandı. İkinci el aracın yaşı ve vadesinin toplamının 120 aydan fazla olmaması şartı ile kredi seçeneği sunulacak. İkinci el araçlara özel hazırlanan kredinin faiz oranı ise yüzde 1.74 olarak açıklandı. 18 yaşından büyük, banka kredilendirme şartlarına uygun herkes başvuru yapabilir. 

50 bin liralık bir krediyi 60 ayda ödemeyi taahhüt eden bir vatandaşın aylık taksit tutarı 1.469 lira olarak açıklandı. Böylece aylık küçük taksitlerle araç sahibi olmak mümkün olacak. 

GARANTİ BANKASI ARAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU!

3-19

Garanti Bankası ikinci el araç kredisi başvurusu internet şubesi, mobil bankacılık ve banka şubeleri aracılığı ile yapılabilir. Bu süreçte kredi puanı banka için önem arz etmektedir. Daha önce bankalarla düzenli bir çalışma yapmış ve gelir durumu aylık ödeme yapmaya müsait olduğu belirlenen kişiler uygun aracı bulmaları halinde kredi kullanabilecekler.