Pandemi döneminde otomotiv sektörü ciddi bir kan kaybı yaşadı. Salgın döneminde araç üretim fabrikalarının kapatılması, sıfır araçların masraflardan dolayı zamlanması ve bu durumun ikinci el araçlara da fiyat artışı olarak yansıması tartışmalara neden oldu. Salgın nedeniyle ikinci el araç pazarında meydana gelen bazı fırsatçılıklar da araç fiyatlarının sıfır araçlarla yarışır hale gelmesine neden oldu. 

Günümüzde ikinci el araç almak bile pek çok vatandaş için bir lüks halini aldı. Bu süreçte kredi ile araç almak isteyen vatandaşlar için Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank yeni kredi kampanyalarını hazırladı. Güncel faiz oranları üzerinden, kolay ödeme imkanları ile araç kredisi veren bankalar son dönemlerde vatandaşların en çok araştırdıkları konular arasında yer alıyor. 

VAKIFBANK ARAÇ KREDİSİ KAMPANYASINI DUYURDU!

Kamu bankası olan Vakıfbank vatandaşlara her konuda yardımcı olmak için çalışmalara devam ediyor. Farklı kredi seçenekleri ile vatandaşların tüm ihtiyaçlarında yanında olmak istiyor. Son olarak ikinci el araçlar için özel bir kredi kampanyası hazırladığını duyurdu. 

İkinci el araç kredisi almak isteyen vatandaşların öncelikli olarak banka tarafından belirlenmiş olan bazı şartları karşılıyor olmaları gerekiyor. Kasko değeri üzerinden yapılan değerlendirmelerde 120 bin liranın üzerindeki araçlar için bu bedelin yüzde 70'lik kısmı, 120 bin liradan fazla olan kısım için yüzde 50 oranında kredi kullanılması planlanıyor. 

Kasko değerlerine bakılarak her kredi başvurusunda farklı vade seçeneklerinin bulunduğu ifade ediliyor. Kasko değerine bakıldığı zaman 120 bin liradan daha düşük olan araçlar için banka tarafından belirlenmiş olan vade seçeneği ise 60 ay olarak açıklandı. 

Araç kasko değeri arttıkça vade seçeneği de düşüyor. 300 bin liraya kadar olan araçlar için vade 48 ay, 750 bin liraya kadar olan araçlar için vade 36 ay, 750 bin liranın üzerinde olan araçlar için ise vade 24 ay olarak açıklandı. 

VAKIFBANK ARAÇ KREDİSİ ÖDEME ŞARTLARI!

8-8

Vakıfbank tarafından sunulan araç kampanyasında faiz oranı yüzde 1.50 olarak belirlendi. Faiz oranının dışında olan taksitler kolaylıkla ödenebilir. Kredinin 3 ay sonra ödenebilme ve erteleme seçeneği de bulunuyor.