Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, önümüzdeki aylarda ihtiyaç sahibi kişilere yakacak ve elektrik yardımı yapılacağını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, önümüzdeki aylarda  ihtiyaç sahibi kişilere yakacak ve elektrik yardımı yapılacağını duyurdu.

Yaşanan pandemi sürecinde ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşların yardımına Hükümet koşuyor. 

Gözden kaçırmayın

Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz! Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz!

İhtiyaç sahiplerine 2,5 milyar TL destek verilecek

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık,  "Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar TL destek vereceğiz" dedi.

Başvurular e-devlet üzerinden

Yardımdan faydalanmak için e-Devlet üzerinden başvuru yapılabileceğini söyleyen Yanık, "Elektrik Tüketim Desteği'ni ise düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ailelerimize hali hazırda veriyoruz. Herhangi bir kuruma başvuru yapmalarına gerek yok. Sadece kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmeleri yeterli olacak" diye konuştu.