İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara son dakika müjdesi verildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklanan sene sonuna özel olarak nakdi destek kararı geldi. Yapılan bu son dakika açıklamasında 2021 Aralık ayı içerisinde sosyal destek programları ile birlikte vatandaşlara toplamda 106 milyon TL ödeme yapılacağı duyuruldu.

Yardıma muhtaç olan vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi destek verilecek. Aralık ayı içerisinde yapılması planlanan ödemelerden dul, ihtiyaç sahibi, yetim, öğrenci olan herkes faydalanabilecek. Aynı zamanda yardıma muhtaç asker aileleri ve muhtaç asker çocukları için de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ayrı bir hizmet bölümü bulunuyor.

Başvuru işlemlerini tamamlamak isteyen yardıma muhtaç vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı olarak hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden başvuru yapabilir. Yardım ödemelerinin 2021 yıl sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor ve bu sayede toplamda 106 milyon TL nakit destek ödemesi verilecektir.

Eşini Kaybeden Kadınlara Maddi Destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eşini kaybeden ve çalışmayan ihtiyaç sahibi kadınlara nakit yardımında bulunuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yaptığı açıklamada bu amaç ile aralık ayı içerisinde yapılacak olan yardım ödemelerinin toplamda 64,3 milyon TL olduğu duyuruldu.

ihtiyac-sahibi-dul-yetim-ogrenci-olan-herkes-28-aralikta-hesaplarini-kontrol-etsin1

Asker Ailelerine Maddi Destek

Askerlik yerine getiren ve ailesi maddi açıdan zorluk çeken asker ailelerine de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardım veriliyor. Ayrıca asker aileleri için verilen yardım 2 ayrı bölümden oluşuyor: muhtaç asker ailelerine ayrı ve çocuklarına ayrı olarak ödeme yapılıyor. Yapılan yardım tutarının ise Aralık ayı için toplam 25,1 milyon TL olması öngörülüyor.

Öksüz ve Yetimler İçin Maddi Destek

Annesini, babasını veya her ikisini de kaybeden 18 yaşından küçük ihtiyaç sahibi çocuklara da maddi destek bulunuyor. Aralık ayında bu amaçla 16,6 milyon TL’lik ödeme yapılması planlanmıştır.

28 Aralık'ta Hesaplara Dikkat!

Sosyal yardım ödemelerinin 28 Aralık tarihine kadar ihtiyaç sahipleri vatandaşların hesaplarına yatırılacağı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından aktarıldı.