Bulgaristan'ın gümrük işlemlerinin yavaşlatması ve yaşanılan yoğunluğa yeterinde cevap verememesinden dolayı ihracat TIR'ları Kapıkule Sınır Kapısı'nın önünde yaklaşık 11 kilometre uzunluğunda bir kuyruk oluşturdu.

İhracatı gerçekleştirilecek olan yüklerin adreslerine teslim edilmesi için yola çıkan TIR'lar Bulgaristan’a açılan Kapıkule Sınır Kapısı’nı tercih ederken Bulgaristan'ın gümrük işlemlerinin yavaşlığı sıkıntılı durumların yaşanmasına neden oldu. Kapitan Andreevo Gümrüğü’nde geçiş işlemlerinin yavaş olması ve gümrükte çalışan personelin azlığından dolayı Kapıkule Sınır Kapısı’nda istenmeyen bir yoğunluk oluştu.

İhracat TIR'ları Kapıkule Sınır Kapısı'nda kaldı!-1

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

İşlemlerin yapılıp bir an önce geçişinin sağlanmasını bekleyen onlarca TIR, sınır kapısında yaklaşık 11 kilometreyi bulan bir kuyruk oluştururken yoğunluktan dolayı TIR parkları da doldu ve yer bulmakta zorlanıldı.

Bir TIR'ın şoförü Evren Şebün, Kapıkule’den Bulgaristan’a geçmek için 3 gündür beklediklerini iddia ederken gümrükte bir TIR’ın işleminin 1 buçuk saatten önce bitmediğini söyledi.