İçişleri Bakanlığı'ndan Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

İçişleri Bakanlığı bu gece yarısından itibaren 30 büyükşehirde ve Zonguldak'ta başlayacak olan sokağa çıkma yasağı ile alakalı olarak açıklama yaptı. Yasağın başlayacağı saate kadar denetimler yapılacağını duyuran bakanlık açıklamasında vatandaşların alışverişlerde sosyal mesafe kurallarına uymaları hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması
22 Nisan 2020 - 15:21

 

Bu gece yarısından itibaren başlayacak ve pazar günü gece yarısı sona erecek olan sokağa çıkma yasağı hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 30 büyükşehir ve koronavirüs vakalarının yoğun yaşandığı Zonguldak'ta vatandaşların alışveriş sırasında sosyal mesafe kurallarına uymaları tavsiye edildi.

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağının başlayacağı saate kadar 52220 personel ile 31 şehirde sıkı denetimlerin yapılacağını duyurdu. Sosyal mesafe kurallarına aykırı davranacak olan vatandaşlara ceza kesme konusunda çekimser davranılmayacağı belirtilen açıklamada iş yerlerinin de gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

Emniyet kuvvetleri sokağa çıkma yasağının başlayacağı saate kadar denetimlerini sürdürecekler. İş yerlerinin belirtilen saatlerde kapatılmaması durumunda iş yeri sahiplerine para cezası verilecek.

20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı olması sebebiyle kurallara riayet etmeleri gerektiği vurgulanırken kural ihlali yapanların da cezalandırılacakları belirtildi.

Öte yandan Ramazan ayı sebebiyle fiyat artışı yapacak olan iş yerlerinin bu anlamda da kontrol edileceğini açıklayan İçişleri Bakanlığı, gerekli durumlarda yüksek tutarlarda cezai işlem uygulanacağını duyurdu.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum