İçişleri Bakanlığı'na bağlı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine personel alımı yapılacağı bildirildi. Alımların ise e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirileceği öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı personel alımıyla ilgili yazı Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan personel alımı ilanına göre, Bakanlığa bağlı 'Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü' bünyesinde istihdam edilmek üzere hem yazılı hem de sözlü sınav sonrası alınacak başarı sırasına göre 7 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak.

Gözden kaçırmayın

Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü? Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü?

Kıdemli sistem ve siber güvenlik uzmanlarının yanı sıra proje mimarı ile iş zekası ve kıdemli iş zekası olarak istihdam edilecek olan personellere aylık olarak ise brüt sözleşme ücret miktarı tavan ücretinin 2 ila 5 katı arası bir maaş verilecek.

İçişleri Bakanlığı personel alımı için adaylar, başvurularını e-Devlet sistemi aracılığıyla iletecekler. Resmi internet adresi olan "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" üzerinden giriş yapacak olan adayları başvurularının 15 Kasım ile 22 Kasım arasında gerçekleştirebilecekler.

Başvurular incelendikten sonra genel ve özel tüm şartları sağlayan adayların KPSS puanları ele alınacak ve KPSS puanının yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde 30'unun toplamının esas alınarak seçilecek aday sıralamaya tabi tutulacak. Sınava çağırma listesi ise en yüksek puan alandan başlanarak her bir unvan için en fazla 10 aday listede olacak ve sırasıyla sınava çağırılacak.

İçişleri Bakanlığı personel alımı

Yazılı sınava girecek olan adayların listesi ise 26 Kasım tarihinde "www.icisleri.gov.tr" adresi üzerinden ilan edilecek. 

Sınav sorularının ise adayların başvurmuş olduğu pozisyonun teknik ve özel şartları içinde belirtilen tüm konuların kapsayacağı bildirilirken yazılı sınavın 9 Aralık tarihinde İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü binasında yapılacağı belirtildi. Yazılı sınav sonrası yapılacak olan sözlü sınavlar ise 16 ve 17 Aralık tarihinde İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün toplantı salonunda gerçekleştirilecek.