Gündem

İçişleri Bakanlığı Açıkladı! 31 Şehirde Sokağa Çıkma Yasağı Kararı Alındı!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye'de 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta iki gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Belirtilen şehirlerde bu geceden itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı kararı alındığını açıkladı. Bakanlıkça yapılan açıklamaya göre 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta bu geceden itibaren başlamak kaydeıyla iki gün boyunca tüm vatandaşların sokağa çıkması yasak olacak.

Sokağa çıkma yasağı Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ev Zonguldak şehirlerinde uygulanacak.

Sokağa çıkma yasağına yönelik denetimler kolluk kuvvetleri tarafından yapılacak. Yasağı ihlal eden vatandaşlara cezalar en sert şekilde verilecek. 

Ayrıca yasak belirli bir yaş grubunu değil tüm vatandaşları kapsayacak.

Sokağa çıkma yasağı pazar gününü pazartesiye bağlayan gece 00:00’da sona erecek.

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ile alınan bu karar ile koronavirüsün yayılmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı