Kamu Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cevapladı! POMEM'de Yaş ve Boy Sınırı Değişecek Mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yoğun koronavirüs gündeminde Tv100’de bir programa katılarak önemli açıklamalar yaptı. Polis olmak isteyen vatandaşların merakla beklediği sorulara da cevap veren Bakan Soylu’nun açıklamaları ile iddialara son verdi.

POMEM’de uygulanan yaş sınırı konusuna değinen Bakan Soylu, “Kurallar gayet açık. Biz herhangi bir düzenleme yapmayı şimdilik düşünmüyoruz. Buna ihtiyaç olduğuna da emin değilim. Yaş sınırının 30’dan 32’ye çıkarılması mümkün değil. Türkiye genç bir nüfusa sahip. Biz bu yaş sınırı ile oynarsak gençlerimize haksızlık yaparız.” dedi.

Boy sınırına da değinen Bakan Süleyman Soylu, “Polis olabilmek için belirli fiziki şartlar gerekiyor. Bu şartları kimse kafasına göre belirlemedi. Biz de bu şartı getirmedik. Boy sınırını düşürmemizi vatandaşlarımız düşünmesinler. Her mesleğin belirli şartları var. Bu da onlardan birisi.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, POMEM sınavlarının sonuçlarının ne zaman belli olacağına dair de açıklama yaptı. Bakan Soylu sınav sonuçları hakkında, “Arkadaşlarımızdan aldığım son bilgilere göre son aşamaya gelindi. 15 güne kadar çözülecektir.” şeklinde konuştu.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı