İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıkladı! Türkiye'de Eroin En Çok Hangi İlde Kullanılıyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye'de uyuşturucu kullanımı ile alakalı yapılan araştırmanın sonuçlarını kamuoyuna açıkladı. Atık sularda uyuşturucu madde analizi çalışması kapsamında 18 büyük il arasında Denizli en çok eroin kullanılan il olarak tespit edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıkladı! Türkiye'de Eroin En Çok Hangi İlde Kullanılıyor?
07 Ekim 2020 - 16:26

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye'de uyuşturucu kullanımı ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamada uyuşturucu ile mücadelenin bağımlıların annelerinin yaşadıklarını görmeden gerçekleştirmenin mümkün olmadığını söyledi.

DENİZLİ EN ÇOK EROİN KULLANILAN İL OLDU

İçişleri Bakanlığı tarafından En İyi Narkotik Polisi: Anne projesi hayata geçirildi. Proje tanıtımında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “şehirlerin atık sularında uyuşturucu analizi yaptırdık. 18 büyük ilimiz arasında Denizli eroin kullanımında birinci sırada çıktı. Ayrıca uyuşturucu riskinin en yüksek olduğu illeri de tespit ettik. İçişleri Bakanı olarak bu bilgilendirmeyi yapmak zorundayım. İzmir, Antalya, Gaziantep, İstanbul ve Adana en yüksek uyuşturucu riski bulunan şehirlerimiz. Uyuşturucu kullanımı konusunda en düşük riske sahip olan illerimiz ise Tokat, Gümüşhane, Ordu ve Tunceli'dir.” dedi.EN ÇOK EVLERDE UYUŞTURUCU KULLANILIYOR

Uyuşturucu kullanımının toplumun genel kanısında olduğu gibi terk edilmiş, metruk alanlarda yapılmadığını belirten Bakan Soylu, “Uyuşturucu bağımlılarının yüzde 89,8'inin annesi ev hanımıdır. Ve bu bağımlıların yüzde 47,5'i kendi evlerinde uyuşturucuyu kullanmaktadırlar. Bu tehlike gözümüzün önünde dolaşıyor.” ifadelerini kullandı.

ANNELERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Gençlerin uyuşturucudan uzak durmaları konusunda en büyük görevin annelere düştüğünü söyleyen Bakan Soylu, “Çocuklarımızı, evlatlarımızı bu uyuşturucu belasından korumak zorundayız. Bizler dışarıda elimizden gelen gayreti gösterirken evlerde de annelere çok büyük görev düşüyor. Çocuklarınızın davranışlarını takip edin ve bizlerle iletişime geçin. Devlet üzerine düşeni yapıp çocuklarınızı bu illetin elinden alacaktır.ç” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum