İbrahim Tatlıses hapse mi giriyor? Fulya Akbay Toprak davasında karar çıktı!

Personeli Fulya Akbay Toprak’a tehdit ve hakaret suçundan yargılanan İbrahim Tatlıses için karar çıktı. Tatlıses, 2 ay 15 gün hapis ve 740 lira para cezasına çarptırıldı!

Medya 23.09.2021 - 11:59 23.09.2021 - 12:02

Tatlıses TV’de genel müdür olarak çalışan Fulya Akbay Toprak'ı tehdit ettiği ve Toprak'a hakaret içerikli mesajlar attığı iddiasıyla mahkemelik olan İbrahim Tatlıses için son karar verildi.

Tatlıses, her ne kadar “Şirket işlerini müşteki Fulya Akbay Toprak ile diğer çalışanlara emanet etmiştim. Ancak şirkette usulsüzlükler yaşandığını öğrendim. İşlerine son verdim. Söz konusu mesajlar bana ait değildir”  şeklinde savunma yapsa da Mahkeme, Toprak lehine karar verdi. 

Hakim, İbrahim Tatlıses’i ‘hakaret’ suçundan 740 lira adli para cezası, ‘tehdit’ suçundan ise 2 ay 15 gün hapis cezasına mahkum ederken, hükmün açıklanmasını ise geri bıraktı.

Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ne anlama geliyor?

Hükmün açıklanmasının geri bırakılması, sanık hakkında hükmolunan cezanın belli bir denetim süresi içerisinde sonuç doğurmaması, denetim süresi boyunca kasıtlı bir suç işlenmez ve yükümlülüklere uygun davranılırsa ceza kararının ortadan kaldırılması ve davanın düşmesine yol açan bir cezanın bireyselleştirilmesi anlamına geliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@