Dünya

İbrahim Kalın Washington Post'un terör propagandasına tepki gösterdi: Kürtlere yapılmış bir hakarettir

Washington Post’ta Türkiye’deki alçak terör eylemlerinin arkasındaki eli kanlı terör örgütü PKK’nın sözde liderlerinden Cemil Bayık’ın yazısını yayınlanması hakkında Dışişleri Bakanlığı, “PKK’nın elebaşlarından biri Washington Post’u kullanarak terör propagandası yapmıştır” denildi.

İKİ YÜZLÜ TAVIR!

“ABD dahil birçok ülkenin terör örgütleri listesinde yer alan, on binlerce masum insanı hunharca katletmiş olan PKK’nın elebaşlarından biri bugün Washington Post gazetesini kullanarak alenen terör propagandası yapmıştır.” ifadelerinin yer aldığı Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, bu yayınla birlikte, uluslararası toplumun terörizmle mücadelede en temel taahhüdü olan “terörizmin teşvik edilmesinin önlenmesi” ilkesi ağır biçimde ihlal edildiği belirtilerek tepki gösterilmiştir.

Ayrıca PKK’nın terör propagandasına alet olan Washington Post’ta DEAŞ, El Kaide ve diğer terör örgütleri konusunda sergilenen duyarlılıkla bağdaşmayan bu yaklaşımın terörle mücadelede ikiyüzlü uygulamanın yeni ve vahim bir örneği olduğunu belirten Bakanlık, bu alçak yayının yapılmasına en üst perdeden tepkisini ortaya koyarak gerekli cevabı verdi.

KÜRTLERE YAPILMIŞ HAKARETTİR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise, “ABD ve AB’nin terör örgütleri listesinde olan ve ABD yönetiminin başına ödül koyduğu bir teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça terör propagandası yapmakta ve ABD yasalarını da çiğnemektedir. Bunun basın ve ifade özgürlüğü ile izah edilmesi mümkün değildir. Bu durum, El-Kaide yahut DEAŞ terör örgütünün bir mensubuna gazete yazısı yazdırmaktan farksızdır. Bir terör örgütünün başını Kürtlerin temsilcisi gibi göstermek, her şeyden önce Kürtlere yapılmış bir hakarettir. Türkiye, terörün her türüne ve onun destekçilerine karşı kararlılıkla mücadele vermeye devam edecektir.” ifadelerini kullanarak tepki verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı