İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Koronavirüs Ölümleri Hakkında Şok Veri! Virüsten Ölenlerin Sayısı Aslında Daha Mı Fazla?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki ölüm oranının son iki seneye göre %35 oranında yükselişe geçtiğini ifade etti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Koronavirüs Ölümleri Hakkında Şok Veri! Virüsten Ölenlerin Sayısı Aslında Daha Mı Fazla?
29 Nisan 2020 - 12:20

2019 senesinin aralık ayında başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, mart ayından bu yana Türkiye'de de etkisini göstermeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ise her gün yeni tip koronavirüs vaka, ölüm ve test sayısı sosyal medya üzerinden yayınlanıyor. Ancak bakanlığın yayınladığı verilerin doğruluğu konusunda birçok kesimden eleştiri gelmeye devam ediyor. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, şehirdeki ölüm oranlarının yükselmesi ile ilgili bir demeç verdi.KORONADAN ÖLENLERİN SAYISI DAHA MI FAZLA?


Halk TV'ye katılan İBB Başkanı İmamoğlu, güncel konulara dair beyanat verdikten sonra koronavirüs ile ilgili olarak ölüm oranlarına dair de bir açıklama yaptı. İmamoğlu, yaptığı açıklamada İstanbul şehrinde vefat edenlerin sayısının Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı tarafından tutulduğunu ifade etti. Açıklamasının devamında ölüm sayısının güncel verilere odaklı olarak artışta olduğunu ifade eden İBB Başkanı, geçtiğimiz senelerdeki ölüm oranlarının daha düşük olduğunu belirtti. İmamoğlu, İstanbul'daki ölüm oranının geçtiğimiz seneye nazaran %30-35 oranında yükselişe geçtiğini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum