Kamu Haberleri

HSK'dan Yargıtay Üyeliğine Seçme Kararı Resmi Gazete'den Yayımlanarak Duyuruldu!

24 Ekim 2017 tarihi itibari ile Resmi Gazete’de hakimler ve savcılar kurulunun yargıtay üyeliğine seçme kararı yayınlandı. Adalet Bakanlığı yargıtay üyeliğine seçme kararına ilişkin karar onandı.Yapılacak olan yargıtay üyeliğine seçme kararı ile bir çok hakim ve savcı atanacak.

24 Ekim 2017 tarihinde yargıtay üyeliğine seçilen Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Kenan İpek kısa zaman  sonra görevine başlayacak. Yapılan yargıtay üyeliği seçimi hakimler ve savcılar kurulunda bugün itibari ile resmileşti. 

YARGITAY ÜYELİĞİNE KENAN İPEK SEÇİLDİ

Adalet Bakanlığı yüksek müşaviri Kenan İpek yargıtay üyeliğine seçildi. Bu karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre bundan sonra yargıtay üyesi olarak görev alacak olan İpek, yapılacak resmi kayıtlardan sonra görevine başlayacak.

KENAN İPEK KİMDİR?

5 Ekim 1959 yılında Rize’de dünyaya geldi. İlk ,orta ve lise eğitimini Rize Pazarköy ilkokulu, istanbul Oruçgazi ortaokulu ve son olarak Pertevniyal liseisnde tamamladı. İstanbul üniversitesi Hukuk fakültesini kazanan İPek, 1982 yılında mezun oldu. 1 yıl sonra ise İstanbul Adli Yargı Hakim Adayı olarak mesleğe ilk adımını attı. Daha sonra Antalya,Mardin, Bolu,Antalya, Cumhuriyet Savcılığı; Adalet Bakanlığı işyurtları Kurumu dairesi Başkanlığı,Ceza ve tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve son olarak 25 Kasım 2015’de Adalet bakanlığı Yüksek Müşavirliği görevinde bulundu.  24 Ekim 2017 tarihi itibari ile Yargıtay üyeliğine seçildi.  Kenan İpek evli ve ili çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı