Her bankanın kendi içerisinde faiz oranları değişiyor. Vatandaş ise kendisine en uygun en düşük faiz oranını bankalarla yaptığı görüşmeler sonrasında belirleyebiliyor. En düşük faiz oranı ile kredi çekmek geri ödemelerin daha düşük olmasını sağlıyor. Son zamanlarda bankalar kendi aralarında yaşamış oldukları rekabet sonrasında faiz oranlarını düşürerek müşteri kitlelerini artırmak istiyorlar. Bankaların kendi çalışma politikalarına göre kredi faiz oranları da değişiyor. 

HSBC Bank yaptığı yeni düzenleme ile birlikte ihtiyaç kredisinde görülmemiş bir faiz indiriminde bulundu. İhtiyaç kredisi çekecek, acil nakit ihtiyacı bulunan vatandaşlar için 0.99 oranında faiz uygulanacağı açıklandı. Son zamanlarda özellikle özel bankalar arasında en düşük faiz oranı olduğu belirlendi. Bankanın sunduğu şartları taşıyan herkes ihtiyacı doğrultusunda 100 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi çekebilecek. 

HSBC BANK DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELER?

1-14

HSBC Bank'ın en bilinen özelliği diğer bankalara göre değerlendirme yapıldığı zaman daha katı kurallarının olması ve kredi değerlendirme sürecinde daha detaylı bir inceleme yapması olarak ifade ediliyor. 

Kredi çekmek isteyen vatandaşın son 1 yıllık sigortasının eksiksiz yatırılmış olması gerekiyor. 6 ay ve üzerinde sigortası yatmış kişiler ise bankaya bir kefille birlikte başvuruda bulunmalılar. 6 aydan daha düşük sigortası olan vatandaşların kredi başvuruları olumsuz sonuçlanmaktadır. 

Bankanın bir diğer önem verdiği konu ise kredi notu oldu. En az 1300 puan ve üzerinde kredi notnun olması gerekmektedir. Kredinin onaylanması için banka şubelerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Bu süreçte aranılan belgeler:

  • İkametgah belgesi,
  • Kimlik 
  • Banka kredi başvuru formu
  • Gelir belgesi olarak açıklandı. 

HSBC KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Banka üzerinden 0.99 faiz oranlı kredi başvurusunda bulunabilmek için banka şubesinden başvuru yapmak gerekiyor. 100 bin liraya kadar anında kredi verilmektedir. Değerlendirmenin yapılması ve olumlu sonuçlanması ile gerekli belgeler istenir. Ardından para hesaba aktarılır.