Dünya

Hostes, Açık Kalan Kabin Kapısından Düşerek Zemine Çakıldı!

Çin Kunming Changshui Uluslararası Havalimanı'nda yaşanan olay dehşete düşürdü. Hostes, açık kalan kabin kapısından aşağı düştü. İşte detaylar.

Çin Kunming Changshui Uluslararası Havalimanı’nda yaşanan olay çok büyük yankı buldu. Uçağın kapısı açık kalınca hostes dengesini kaybetti ve aşağı düştü. Kabin kapısını açık unutan hostes, 2,7 metre yükseklikten zemine çakıldı.

Kabin görevlisine ilk müdahale düştükten hemen sonra havalimanında yapıldı. Daha sonra ambulans ile hastaneye kaldırılan talihsiz hostes tedavi altına alındı. Şaşkınlık yaratan olay sonrası polis ekipleri kabinin nasuk açık kaldığı konusunda araştırma yapmaya başladı.

Düşmenin etkisiyle vücudunun farklı bölgelerinde kırıklar meydana gelen hostesin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

YETKİLİLER ÇAPRAZ KONTROL UYGULAMASINA BAŞLADI

Gerçekleşen hadisenin ardından yetkililer duruma el koydu. Uçak kalkmadan önce bütün kabin kapılarının kapalı olduğundan emin olmak için çapraz kontrol yapıldı. Yapılan kontroller ve yaşanan bu olay sonucunda uçuş 2 saat ertelendi. 

KABİN MEMURLARI NE İŞ YAPMAKTADIR?

Kabin memurları, seyahat eden yolculara hizmet eden ve onların güvenliğinden sorumlu olan kişilerdir. Kabin çalışanları seyahat esnasında yolculara ikramda bulunur ve yolcuların rahat olmasını sağlar. 

Çalışan kişiler aynı anda birçok şeye dikkat etmeli ve bunu uygulayabilmelidir.

KABİN MEMURLARININ ÇALIŞMA ORTAMI

Kabin memurları uçak içerisinde görevlendirilmektedir. Çalışma ortamına bağlı olarak değişkenlik gösteren memurlar, hafta sonları da görev yapabilmektedir. Bayram günlerinde uçuşlarda yoğunluk olduğu için çalışanlar nöbet de tutabilmektedir. 

Firmala genellikle uzun süre ayakta kalabilen, güler yüzlü, temiz ve tedbirli kimseler olmalıdır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı