Bir hisse senedi kavramı olan HODL’ın ne olduğu merak konusudur. Kripto para üzerine yatırım yapmaya çalışan kişileri ilgilendiren HODL’ın ne olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika: 4425 numarasına mesaj atanlara 30.000 40.000 50.000 TL Ödeme Verilecek! Son Dakika: 4425 numarasına mesaj atanlara 30.000 40.000 50.000 TL Ödeme Verilecek!

Kripto para konuları tartışılırken çoğu kişinin kullanmakta olduğu HODL’ın ne olduğu merak konusudur. HODL’ın nasıl ortaya çıktığını ve ne anlama geldiğini haberimizden öğrenebilirsiniz. 

HODL ne demektir

HODL ne demektir?

HODL Kripto para mevzularında oldukça kullanılan terimlerden birisi olarak görülmektedir. HODL’ın çıkışı ve ne anlama geldiği ise merak konusudur. HODL aslında İngilizce bir kısaltma olarak geçmektedir. Hold On (For) Dear Life sözcüklerinin kısaltması olarak ortaya çıkan HODL, kripto para mevzularında oldukça karşılaşılan terimlerden birisidir. Peki, HODL Türkçe ne anlama gelmektedir? Açılımı Hold On (For) Dear Life olan HODL kripto para ile alakalı muhabbetler içerisinde genellikle bekle anlamında kullanılmaktadır. Henüz elinde bulunan coinleri satma anlamında kullanılan HODL, fiyatların aniden değişebileceğini, hiçbir şeyin belli olmayacağını ifade etmektedir. 

İnsanlar niçin HODL yapar?

Bekle, kripto paralarını henüz satma anlamına gelen HODL’ın yapılış nedeni merak konusudur. Paranın düşüşe geçtiğini gören bir kişiye niçin HODL diyerek beklemesi söylenmektedir? Kripto para piyasası sürekli dalgalı bir piyasa olduğu gerekçesiyle paranın ne zaman düşeceği veya yükseleceği belli olmamaktadır. İnsanlar genellikle yatırım yaptıkları kripto paranın yükseleceğine inandıkları için parayı bozdurmakta olan bir kişiye beklemesini söylerler. Uzun vade ile yükseleceğini umdukları kripto paralarda satışa yönelen kişilere söylenen HODL kelimesi, o kripto paranın hala yükselebileceğini, satmanın mantıksız olduğunu ve kişinin beklemesi gerektiğini ifade etmektedir.