Muhalefet ve İktidar çekişmesine konu olan İstanbul için bir değerlendirme de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) yönelik teftiş konusunda konuşan Bahçeli İstanbulluları korkutan bir açıklama yaptı.

Belediye "terör iltisaklı kişilerin çalıştığı" iddiası sorulan MHP lideri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun suçlu olması durumunda görevden alınması gerektiğini belirtti.

Bahçeli, Erdoğan'ın kulağına bir şeyler fısıldadı; Erdoğan ciddi bir yüz ifadesiyle 'Doğru kuşkusuz' dedi”

“Türkiye bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimse hukuktan bağımsız değildir. Bir defa bu temel ilke üzerinde herkesin görüş birliği sağlaması şarttır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle ilgili iddialar vahimdir. Bu belediyede çok sayıda işe alınanlardan 557 kişinin terör örgütleriyle irtibat ve iltisakları belirlenmiştir. Bunların arasında, FETÖ'cüler vardır, PKK/KCK bağlantılı olanlar vardır, DHKP-C'yle organik bağı olanlar vardır, MLKP ve MKP'li olanların varlığından bahsedilmektedir” diyen bahçeli çarpıcı bir yorumda bulununca ortalık karıştı.

“Bunlar yarın, mesela İstanbul'un şehir suyuna zehir karıştırsalar ne yapacağız? Ne diyeceğiz? Bu felaketin üstesinden nasıl geleceğiz?” dediği iddia edilen Bahçeli korku saldı.

Erdoğan ve Bahçel'nin verdiği kare dikkat çekti: Ne anlama geliyor?

Bahçeli'nin bu cümleyi gerçekten kurmuş olması durumundakii tehlike insanların gözünden kaçmadı. Muhalefet ve İktidar çekişmesinde terörüst kanalı, muhalefet kanalı veya iktidar kanalı suya zehir katılması durumunu meydana getirecek kadar bu kavgada işi ileriye götürür mü diye İstanbullular gerçekten korkmuş durumda.

CHP'li Belediye Başkanının diyet ödeyecekse bunu devletin üzerinden yapamayacağını söyleyen Bahçeli “Büyükşehir Belediye Başkanı'nın millete emanet olduğunu söyleyenler, emanete leke süren birisinin millet tarafından sahiplenmeyeceğini bilmek zorundadır. Dağda başı ezilen teröristin TBMM ve belediye koridorlarında dolaşması aklımızın havsalamızın alamayacağı bir çarpıklıktır. Bu çarpıklığın hesabı mutlak surette sorulmalı, sorumlular hakkında gereği hukuk içinde yapılmalıdır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, teröristleri işe alacağına işsiz güçsüz insanlarımızın yarasına merhem olmalıdır. Fakat bunu yapmamıştır. Belediyede işe giren teröristler milli güvenlik sorunudur. Bunlar yarın, mesela İstanbul'un şehir suyuna zehir karıştırsalar ne yapacağız? Ne diyeceğiz? Bu felaketin üstesinden nasıl geleceğiz?” dediği iddia edildi.

İstanbul'da Musluk Suyu İçilir Mi? - Yarın Gazetesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisine yakınlığıyla bilinen Türkgün gazetesinin verdiği bilgilere göre Bahçeli sözlerini  "İstanbulluların hakkını gasp edemez. Buna hiç kimse olur veremez. Suçluyu koruyan suç işlemiştir. Teröristleri belediyede işe alanların yeri belediye olamaz. Bunların adresi mahkemedir. Şayet iddialar doğru ise Büyükşehir Belediye Başkanı İstanbul'a ihanet etmiştir. Bu ihanet ise cezasız kalamaz. Toplanıp marşlar söyleyerek durumu kurtaramazlar. Kılıçdaroğlu'nun "hazmedemedikleri için saldırıyorlar" sözleri ise zırvadır, suçluların telaşıdır." Şeklinde sürdürdü.