İtalya'nın Veneto bölgesinde bulunan bir caddede 47 yıl önce park edilmiş ve yerinden kaldırılmayan araba uzak turistlerin ve ziyaretçilerin ilgisini çekmeye başladı.

47 yıl önce İtalya'nın Veneto bölgesinde bulunan bir caddeye park edilmiş ve bir daha yerinden kaldırılmamış araba caddede dönüm noktası haline geldi. Uzak turistlerin ve ziyaretçilerin ilgisi alanına giren 1962 model Lancia marka araba, sosyal medyada da çok konuşulmaya başlandı.

47 yıl önce park edilmiş araba

94 yaşındaki Angelo Fregolent isimli birine ait olduğu öğrenilen arabanın Fregolent'in eşi Bertilla Modolo ile birlikte 1974 yılından beri işlettikleri gazete bayisinin önünde 47 yıldır hiç yerinden kıpırdatılmadan duruyor. Vebeto'nun 35 bin nüfusa sahip küçük kasaba Conegliano ise üne kavuşmuş araba için ziyaretçi akınına uğruyor.

47 yıl önce park edilmiş araba-1

Gerek kasabanın yerlilerinin gerekse bölgeye gelen turistlerin 47 yıldır park halinde duran arabayla sayısız fotoğraflar paylaşmaya başlayınca olay dünya çapına da yayıldı. Kasaba yönetimi ise uluslararası alanda ün salmış arabayı yerinden alıp yenileyerek tekrar yerine koymayı be kasabanın bir sembolü haline getirmeye karar verdi.

47 yıl önce park edilmiş araba-2

Gözden kaçırmayın

Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi? Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi?

Kasabanın yetkililerinin arabayı 20 Ekim tarihinde yerinden kaldırıp yaklaşık 53 mil uzaklıkta bulunan Padua'daki Auto e Moto d'Epoca Motorshow'a transfer ettiği ve otomobilin bir süre klasik otomobillerin yanında sergilendiği öğrenildi. 47 yıldır park edildiği yerden hareket ettirilmeyen aracın hasarlarının kısa sürede giderileceği ve daha sonra arabanın sahibi çiftin evlerinin önüne tekrar konularak çiftin böylelikle turistler fotoğraf çektirirken gururla ünlü arabalarını evlerinin camından izleyebileceklerinin sağlanacağı belirtildi.