Konya'da yaşayan Semiha Işık isimli bir kadın dün, toplum sağlığı merkezine gitti ve 'Sinovac' aşısında olmak istediğini söyledi. İddialara göre merkezde görevli bir hemşire ise Işık'a, istediği aşıyı uygulayıp gönderdi.

fazla doz 'Biontech' aşısı

Akşam saatleri yaklaştığında aşı sayımı yapan toplum sağlığı merkezi Semiha Işık'a, Sinovac aşısı yerine fazla dozda Biontech aşısının yapıldığını belirledi. Bu dikkatsizlik üzerine harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Semiha Işık'ı, evinden aldı ve kontrol amaçlı Konya Numune Hastanesi'ne götürdü. Burada bir süre müşahede altına tutulan Işık için yapılan tetkiklerinde ve kontrollerinde sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Işık, bugün taburcu edilerek evine gönderilirken İl Sağlık Müdürlüğü, hatalı davranan ve yanlış aşı uygulayan hemşireyle ilgili inceleme başlattı.

Fazla olarak uygulanan koronavirüs aşısının dozunun ne kadar olduğu ise yapılacak olan incelemeler sonucu tespit edileceği belirtilirken, evinde dinlenen Semiha Işık ise sürekli filyasyon ekipleri tarafından kontrol edileceği aktarıldı.